h حواشی اولین شب مراسم در بیت رهبری 90 - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حواشی اولین شب مراسم در بیت رهبری 90,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حواشی اولین شب مراسم در بیت رهبری 90,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حواشی اولین شب مراسم در بیت رهبری 90

حواشی اولین شب مراسم در بیت رهبری 90

فارس: حاج سعید می‌گوید"‌ما خطبه رهبر عزیزمان در نماز جمعه چند سال پیش که در آن روضه علی‌اکبر خواندند را فراموش نمی‌کنیم و انشا‌ءالله در چنین روزی با رهبرمان به کربلا خواهیم رفت."

آفتاب که از آسمان تهران پایین می‌رود، گام‌ها قدری تندتر برداشته‌ می‌شود.

‌نزدیک نماز مغرب و عشاء شده و افراد خود را با عجله به حسینیه امام (ره) می‌رسانند. در این بین همجواری‌ "آقا"، ‌سهم افرادی است که زودتر از بقیه به "اینجا" می‌آیند.

داخل حسینیه ‌‌‌آیت‌الله احمد جنتی، ‌نماز را با عاشقان امام ‌حسین (ع) اقامه کرده و ‌مشغول "نافله" ‌است؛ همانجایی که رهبر انقلاب در برخی مراسم‌ها آنجا نماز و نوافل را اقامه می‌کنند.

‌پشت منبر و رو به عزاداران پرچم سرخ گنبد امام حسین (ع) در ‌بنر‌ مشکی رنگی به چشم می‌خورد که به ‌"السلام علیک یا ابا‌عبدالله و علی الارواح التی حلت بفنائک" مزین شده است. ‌ روبروی منبر هم آیه شریفه ‌‌"و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون" نوشته شده است.

اینجا نوع درجه، سمت یا کسوت چندان مهم نیست؛ همه عزادار اباعبدالله الحسین‌ هستند و آمده‌اند تا در کنار نائب‌ امام زمانشان عزاداری کنند.

حضرات آیات جنتی، هاشمی‌شاهرودی، سیدمحمد خامنه‌ای، آملی لاریجانی و حجج اسلام نیازی، رشاد، رحمانی، مصلحی، طائب، سرلشکر صالحی و امیر موسوی، سردار شیرازی، محسن رضایی، حسین مظفر، حمید‌رضا حاجی‌بابایی، صادق محصولی، صفارهرندی، حسین فدایی و ... همه هستند.

"علمدار ولایت، بسیجیان فدایت"، "اباالفضل علمدار، خامنه‌ای نگهدار"، "حزب فقط حزب‌الله، سیدعلی روح‌الله"، "ای پسر فاطمه، تسلیت تسلیت"، "حسین حسین شعار ماست، شهادت افتخارماست"، این‌ها نغمه‌ها و نواهای درونی دل عشاقی است که یک صدا منتظر ورود رهبر و مقتدای خویش‌اند.

این انتظار همچنان ادامه دارد و با اشک‌های ناشی از شوق آراسته و عزاداران پذیرای ورود آقا می‌شوند. شعار می‌دهند "ای پسر فاطمه، منتظر تو هستیم" تا اینکه دقایقی بعد رهبر انقلاب وارد می‌شوند و تسکینی می‌شوند بر غلیان قلب‌های عزاداران حسینی. حضرت آقا با تکان دادن دستان خود به ابراز احساسات حضار پاسخ می‌دهند و بر روی صندلی خود می نشینند.

‌با قرائت قرآن، شعارها برای دقایقی قطع می‌شود اما مجد‌دا پس از پایان تلاوت کتاب وحی، این‌بار در حضور رهبر ادامه می‌یابد؛ "‌حسین حسین شعار ماست، شهادت افتخار ماست". آقا هم مثل همیشه وقتی این شعر را می‌شنوند، همراه سایر عزاداران به سینه می‌زنند. با ذکر صلوات روضه خوان بر روی منبر قرار می‌گیرد و روضه خود را آغاز می‌کند.

‌پس از روضه خوان یکی از حضار با صدایی غرا به زبان عربی برای سلامتی "نائب حجت" دعا می‌کند و با آمین یک‌صدای عزاداران همراه‌ می‌شود.

حجت‌الاسلام دکتر عالی که برای اولین بار سخنران ‌مراسم بیت رهبری ‌است، روی منبر می‌رود. او همان کارشناس معروف برنامه سمت خداست.

حجت‌الاسلام‌ عالی ‌‌سوره فجر را تفسیر می‌کند و می‌گوید این سوره منتسب به امام حسین (ع) است.

‌زمانی که سخنران به تفسیر 2 آیه "‌یا ایتها النفس المطمئنه؛ ارجعی الی ربک راضیه مرضیه" می‌رسد و از بازگشت با آرامش امام حسین به سوی معبود و خشنودی پروردگار ‌از او و او از پرودگارش ‌سخن می‌گوید، موجب گریه حضار و رهبر انقلاب می‌شود. ‌‌ حاج منصور ارضی به همراه ‌سعید حدادیان در محضر رهبر انقلاب روضه و نوحه حضرت علی‌اکبر(ع) می‌خوانند. حاج سعید ‌در بین عزاداری ‌نکته‌ای را خطاب به عزاداران یادآوری می‌کند؛ "‌ما خطبه رهبر عزیزمان در نماز جمعه چند سال پیش که در آن روضه علی‌اکبر خواندند را فراموش نمی‌کنیم و انشا‌ءالله در چنین روزی با رهبرمان به کربلا خواهیم رفت". ‌حضار ‌امین می‌گویند.

حاج سعید می‌گوید روزی هزار بار می‌گوئیم "دست خدا بر سر ماست، خامنه‌ای رهبر ماست". عزاداران با سینه‌زنی مداح را همراهی می‌کنند.

حضرت آقا پس از دعای آخر مجلس، به ابراز احساسات دلدادگان حسینی پاسخ می‌دهند و از حسینه خارج می‌شوند.

و بالاخره اگر توفیقی شد، همچنان حاشیه نگاری از مجلس عزاداری امام در حسینه امام و در محضر نائب امام در 5 شب آینده ادامه خواهد داشت؛ انشاالله.

** حاشیه‌نگاری از عباس کلاهدوز

13 آذر 1390