h درخواست تعطیلی روز جمعه در قرقیزستان - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

درخواست تعطیلی روز جمعه در قرقیزستان,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,درخواست تعطیلی روز جمعه در قرقیزستان,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,درخواست تعطیلی روز جمعه در قرقیزستان

درخواست تعطیلی روز جمعه در قرقیزستان

نماینده پارلمان قرقیزستان با اعلام این موضوع که 80 درصد مردم در این کشور مسلمان هستند خواستار تعطیلی روز جمعه در این جمهوری شد.
به گزارش دولت بهار به نقل از فارس، «تورسون‌بای باقراولو» نماینده پارلمان قرقیزستان و رئیس حزب «ارک» این کشور در جلسه مجلس، مجددا خواستار تعطیلی روز جمعه در این کشور شد. وی که در جلسه کمیته حقوق بشر قانون اساسی قرقیزستان سخن می‌گفت، اعلام کرد: در نماز جمعه در مساجد قرقیزستان حدود 400 هزار نفر شرکت می‌کنند. نماینده پارلمان قرقیزستان در این نشست دوباره پیش‌نویس لایحه‌ای را ارائه داد که در آن پیشنهاد شده تا به جای یکشنبه، روز جمعه در قرقیزستان تعطیل رسمی اعلام شود. باقراولو تصریح کرد: در کشور ما 80 درصد از جمعیت مسلمان می‌باشند حال آنکه «الماس‌بیک آتامبایف» رئیس جمهور قرقیزستان در سفر خود به کشورهای اروپایی اعلام کرد که حدود 90 درصد جمعیت جمهوری قرقیزستان مسلمان هستند. وی ضمن اشاره به حضور طیف گسترده‌ای از مسلمانان قرقیزستان در نماز جمعه در مساجد سراسر کشور، تعطیلی روز جمعه را در راستای پیروی از منافع عامه مردم دانست. پیشنهاد مجدد این لایحه در حالی است که در مرحله قبلی طرح این مسئله، پارلمان قرقیزستان آن را نپذیرفت.
13 خرداد 1394