h ثبت نام دانش آموزان مدارس شاهد در سایت saja.medu.ir - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ثبت نام دانش آموزان مدارس شاهد در سایت saja.medu.ir,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ثبت نام دانش آموزان مدارس شاهد در سایت saja.medu.ir,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ثبت نام دانش آموزان مدارس شاهد در سایت saja.medu.ir

ثبت نام دانش آموزان مدارس شاهد در سایت saja.medu.ir

مدیرکل امورشاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش از ثبت نام دانش آموزان مدارس شاهد در سال تحصیلی جدید از طریق سیستم اینترنتی سجا خبر داد‌.

محمد حسین کفراشی در جمع اعضای ستادهای اجرایی و مدیران مدارس شاهد استان افزود: ثبت نام دانش آموزان دوره ابتدایی برای سال تحصیلی جدید ازطریق سامانه سجا به نشانی اینترنتی www.saja.medu.ir از یکم خرداد 94 آغاز و تا 15خرداد ادامه خواهد داشت و ثبت نام دانش آموزان دوره متوسطه اول نیز از 1 تا 15 تیر ماه خواهد بود.

مدیرکل امورشاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه هدف از راه‌اندازی سامانه سجا تحت پوشش قرار دادن فرزندان شاهد است، گفت: کلیه فعالیتهای مدارس شاهد از جمله نظارت، گزارش گیری، برگزاری کلاسهای جبرانی و کنکور و دیگر اقدامات از طریق سیستم انجام و این سامانه به سایر سیستم‌ها از جمله، سناد، بکفا و سامانه بنیاد شهید متصل است.

وی به تعداد مدارس شاهد کشور نیز اشاره کرد و با بیان اینکه پنج درصد مدارس کشور از نوع شاهد بوده و تعداد 130هزار فرهنگی در این مدارس به دانش آموزان ارائه خدمت می کنند اظهار کرد: قریب به اتفاق این فرهنگیان از خانواده‌های معزز شهدا، ایثارگران و جانبازان هستند.

کفراشی به برخی از مشکلات پیش روی این مدارس نیز پرداخت و توسعه کیفی، شاداب و توانمند سازی مدارس شاهد را از جمله برنامه‌های پیش بینی شده برشمرد.

مدیرکل امورشاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش به طرح پراکنده شاهد پرداخت و با بیان اینکه بیش از 27هزار دانش در سطح کشور از طریق طرح پراکنده شاهد مشغول ادامه تحصیل هستند گفت: 50هزار دانش آموز ایثارگر نیز در مدارس بزرگسال ایثارگران ادامه تحصیل می دهند.

وی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را از برنامه‌های اولویت دار وزارتی عنوان کرد و برگزاری یادواره‌های شهدای دانش آموزی و فرهنگیان، دعوت از خانواده‌های شهدا و ایثارگران برای شرکت در برنامه‌ها، حمایت از ایثارگران فرهنگی در بحث نقل و انتقال را از مهم ترین برنامه‌های پیش بینی شده برشمرد./ایسنا

5 خرداد 1394