h مشروح سخنرانی استاد رائفی پور در مراسم جشن میلاد امام حسین - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مشروح سخنرانی استاد رائفی پور در مراسم جشن میلاد امام حسین,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مشروح سخنرانی استاد رائفی پور در مراسم جشن میلاد امام حسین,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مشروح سخنرانی استاد رائفی پور در مراسم جشن میلاد امام حسین

مشروح سخنرانی استاد رائفی پور در مراسم جشن میلاد امام حسین

مشروح سخنرانی استاد رائفی پور در مراسم جشن میلاد امام حسین

مراسم جشن میلاد امام حسین علیه السلام با سخنرانی استاد علی اکبر رائفی پور و مداحی ذاکرین اهل بیت علیه السلام حاج محمد رضا طاهری و کربلایی حسین طاهری در هیئت مکتب الزهرا سلام الله علیها برگزار شد.

در ادامه متن گزیده ای از سخنان استاد رائفی پور را می خوانید:

ماه شعبان ماه ویژه ای است برای محبان اهل بیت علیه السلام و دوست داران اهل بیت علیه السلام. ماه شادی اهل بیت علیه السلام است و در این ماه ما نیمه شعبان را داریم که یکی از مهمترین روزهای هستی است. نه فقط در سنن اسلامی از این جهت که امامزمان علیه السلام در این روز به دنیا آمده اند، بلکه بنده محاسبه ای انجام دادم و ماه های عبری را به عربی برگرداندم دیدم بسیاری از اتفاقات بزرگ دنیا که مسیر هستی را تغییر داده است در ماه شعبان اتفاق افتاده است. این ماه در روایات استغفار است، روزی 70 مرتبه از لسان مبارک امام صادق علیه السلام روایت شده است. حضرت محمد صلوات الله علیه از جلسه ای بلند نمی شد الا اینکه بعدش 25 مرتبه استغفار می کردند. می فرمودند: به خاطر اثرات وضعی آن جلسه بر من است. در جلسه ای حرف لغوی زده می شود و اینقدر روح انسان حساس است و سریع تاثیر می پذیرد. اینها طبیب های روحی ما هستند و از سوی دیگر وقتی آدم شرایط منطقه را می بیند، می طلبد که ما بیشتر بر روی نفس خودمان کار کنیم. چون در کنار پیگیری کار ظهور امام زمان علیه السلام، آمادگی نفس خودمان هم اهمیت دارد.

از سال 10 هجری که حضرت محمد صلوات الله علیه از دنیا می روند تا سال 61 هجری، 50 سال فاصله است و در این سال ها خیلی چیزها تغییر کرده است. آن بعثتی که خیلی از پیامبران الهی به دنبالش بودند و وعده داده بودند و خیلی مردم تقریبا گرای زمانی و مکانی را گرفته بودند که این آقایی که سرور همگان است و همانطور که حضرت عیسی علیه السلام می فرمایند که هیچ پیامبری نبود مگر اینکه او را دید و او را تصدیق کرد که این شاید برگردد به آیه میثاق النبیین که از همه پیامبران الهی برای اولین مخلوق و سید المرسلین عهد گرفته شد. اگر سلمان از ایران میرود به مدینه به خاطر این گرای زمانی و مکانی است که داشته.

خداوند اسلام را می آورد و می گوید دینتان تکمیل شد. اما چه می شود که بعد از 50 سال یه اتفاق دیگری می افتد و دیگر از اسلام هیچ چیزی جز اسمش باقی نمانده است. این عبارتی است که آقا اباعبدالله الحسین علیه السلام استفاده می کنند و می فرمایند: " لایبقی من الاسلام الا اسمه "

این را می گویم که ما که در جمهوری اسلامی ایران زندگی می کنیم حواسمان باشد. انقلاب حضرت محمد صلوات الله علیه با رهبری رسول الله و پس از او با مدیریت امیرالمومنین علیه السلام هر چند حضرت علیه السلام در سقیفه کنار زده می شود ولی حواس حضرت به این است که اصل اسلام زمین خورده نشود و به خاطر اسلام است که حضرت علیه السلام سکوت می کنند. کار به جایی می رسد که 50 سال بعد آن اتفاق برای فرزند حضرت رسول صلوات الله علیه می افتد.

چه کسی تضمین می کند که این بلا سر جمهوری اسلامی نیاید. در طول حکومتی که اهل بیت علیه السلام را به هر حال پس زدند تا زمانی که به دست امیرالمومنین علیه السلام برسد چنان بعضی از مسائل نهادینه شده بود در مردم که در کتب براداران اهل سنت هم آمده است که صحابه می گویند هیچ چیز از اسلام نمانده جز نمازش. ما عینا برگشتیم به عصر جاهلیت. آن حدیث معروف در صحیح بخارایی آمده است که گروه گروه صحابه پیامبر صلوات الله علیه را می برند و در آتش می اندازند و حضرت صلوات الله علیه می پرسند آنها را برای چه در آتش می اندازید؟ میگویند چه میدانی که بعد از تو چه بدعت هایی را نهادینه کردند. کار به جایی می رسد که وقتی حضرت علی علیه السلام به حکومت می رسند، نمی توانند برخی از این بدعت ها را برگردانند.

باید نگران بود برای انقلاب خودمان که بابتش اینهمه خون داده ایم که مبادا یک سری بدعت ها روزی به جایی برسد که یک مومنی نه امیرالمومنین علیه السلام (وقتی امیرالمومنین علیه السلام نتوانند سخن بگویند تکلیف مومنین مشخص است) نتواند صحبت کند.

بزرگترین شادی و عید ما این است که ما در مسیر اهل بیت علیه السلام جلو برویم. چه فایده ای دارد که ما مراسم جشن برای اهل بیت علیه السلام برگزار کنیم ولی بر خلاف عملکرد اهل بیت علیه السلام عمل کنیم؟! این دهن کجی به اهل بیت علیه السلام است.

در ادامه این مراسم؛ ذاکرین اهل بیت علیه السلام حاج محمد رضا طاهری و کربلایی حسین طاهری به مدیحه خوانی و مولودی خوانی پرداختند.

استاد رائفی پور (1) استاد رائفی پور (2) استاد رائفی پور (3) استاد رائفی پور (4) استاد رائفی پور (5) استاد رائفی پور (6) استاد رائفی پور (7)

2 خرداد 1394