h نیاز اروپا به ایران / اختلاف بر سر تصمیم گیری در برابر ایران - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نیاز اروپا به ایران / اختلاف بر سر تصمیم گیری در برابر ایران,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نیاز اروپا به ایران / اختلاف بر سر تصمیم گیری در برابر ایران,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نیاز اروپا به ایران / اختلاف بر سر تصمیم گیری در برابر ایران

نیاز اروپا به ایران / اختلاف بر سر تصمیم گیری در برابر ایران

به گزارش خبرگزاری فرانسه، منابع دیپلماتیکی روز چهارشنبه اعلام کردند که اتحادیه اروپا همچنان درباره اعمال تحریم های بیشتر علیه شرکت های ایرانی و بخش نفتی این کشور اختلاف نظر دارد.

این منابع دیپلماتیکی تاکید کردند در حالی که اسپانیا، یونان و ایتالیا به طور چشمگیری به نفت ایران وابسته هستند، در نشست ۲۷ عضو وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا هیچ تصمیمی برای تحریم بخش نفتی ایران اتخاذ نخواهد شد.

بر اساس گزارش ها، در نشست روز پنجشنبه فقط تحریم تعدادی از افراد و شرکت های دیگر ایرانی بررسی خواهد شد و از ایران خواسته خواهد شد تا گفت وگوهای هسته ای با قدرت های جهانی را از سر بگیرد.

یک منبع دیپلماتیک دیگر گفت: کشور‌های فرانسه، انگلیس و آلمان با اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران موافق هستند اما این در حالی است که بین ۲۷ کشور اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران اجماع عمومی وجود ندارد.

این منبع افزود: واردات نفت به عنوان یکی از منافع ملی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است و شماری از کشور‌های عضو اتحادیه اروپا از ایران نفت وارد می‌کنند.

اطلاعات رسمی اتحادیه اروپا نشان می‌دهد این اتحادیه در سال ۲۰۱۰ در حدود ۵.۸ درصد از نفت وارداتی خود را از ایران تامین کرده که این موضوع، ایران را پنجمین تامین‌کننده نفت اروپا پس از کشور‌های روسیه، نروژ، لیبی و عربستان قرار می‌دهد.

10 آذر 1390