h انجمن اسلامی ۷ دانشگاه تهران:شورای امنیت در حمله به سفارت ایران در لندن لال بود؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

انجمن اسلامی ۷ دانشگاه تهران:شورای امنیت در حمله به سفارت ایران در لندن لال بود؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,انجمن اسلامی ۷ دانشگاه تهران:شورای امنیت در حمله به سفارت ایران در لندن لال بود؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,انجمن اسلامی ۷ دانشگاه تهران:شورای امنیت در حمله به سفارت ایران در لندن لال بود؟

انجمن اسلامی ۷ دانشگاه تهران:شورای امنیت در حمله به سفارت ایران در لندن لال بود؟

انجمن اسلامی 7 دانشگاه تهران با صدور بیانیه‌ای نسبت به جلسه شورای امنیت در واکنش به تسخیر سفارت انگلیس در تهران اعتراض کردند.

به گزارش فارس، 7 انجمن های اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های تهران درباره تسخیر سفارت انگلیس در تهران بیانیه‌ای صادر کردند که متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسمه‌تعالی آنچه را که روز گذشته از سوی دانشجویان در حمله به سفارت خانه دولت خبیث انگلیس شاهد آن بودیم، خروش حق‌جویانه دانشجویان در اعتراض به خباثت‌ها، جنایت‌ها و توطئه‌های متعدد روباه پیر نسبت به ملت ایران،در طول سال‌های گذشته بود.

بعد از اینکه نمایندگان مردم در اقدامی مقتدرانه – هرچند دیرهنگام – طرح اخراج سفیر انگلیس را تصویب کردند، دانشجویان بیدار و همواره در صحنه، در حمایت از اقدام بجای نمایندگان مردم به پا خاستند و فریاد اعتراض‌های خویش را رساتر از قبل به گوش همگان رساندند.

آنچه روز گذشته رخ داد فریادهای اعتراضی دانشجویان ایران اسلامی نسبت به مظالم و توطئه‌های پی‌درپی رژیم سلطنتی انگلیس نسبت به ملت بزرگ ایران بود.

اعتراض دانشجویان به دخالت‌های مستقیم و سازماندهی انگلیس در فتنه سال88 و حمایت مالی و رسانه‌ای و سیاسی فتنه‌گران و تخریب چهره ایران اسلامی و مردم عزیز در صحنه بین‌المللی از سوی این دولت خبیث بود.

اعتراض دانشجویان اعتراض به اظهارات بیشرمانه «جان ساورز» رئیس دستگاه اطلاعاتی انگلیس مبنی بر مقابله امنیتی با ایران بود که به فاصله اندکی بعد از این اظهارات بود که دکتر مجید شهریاری دانشمند برجسته میهن عزیزمان را به شهادت رساندند.

هر چند که قابل پیش‌بینی بود که اقدامات دانشجویان به مذاق چپاول‌گران تاریخ خوش نیامده و بار دیگر از ابزارهایی که پیش از این برای حفاظت و صیانت از خود و چپاول مادی و معنوی سایر ملت‌های آزاده ساخته‌اند، استفاده کنند و فریاد دروغ‌گویی‌شان را سر دهند؛ اقدام در شورای امنیت برای محکوم کردن اقدام دانشجویان و اظهارات گستاخانه اوباما برای سرپوش گذاشتن بر جنایات گذشته انگلیس و آمریکا است و مگر ما فراموش کرده‌ایم در سال 59 که عده‌ای به سفارت ایران در لندن حمله کردند و ساختمان سفارت ایران را ویران نمودند و افرادی را مجروح کردند و چند نفر شهید شدند و این آقایان لام تا کام دم برنیاوردند!

مگر ما فراموش کرده‌ایم حمله به سفارت جمهوری اسلامی ایران در کپنهاگ (بهار 2010 میلادی) و مگر ما فراموش می‌کنیم حمله اوباش به سفارت جمهوری اسلامی در اسلو، (بهار 2010 میلادی) را. چرا آن روز فوراً جلسه شورای امنیت تشکیل نشد و انگلیس محکوم نشد؟! شما اگر به دنبال راهکارهای قانونی هم بودید، چرا پس از اقدام قانونی نمایندگان هم با الفاظی که حاکی از دشمنی است، پاسخ دادید؟! چرا زمانی که علنا جان ساورز فرمان جنگ علیه دانشمندان هسته‌ای ایران راصادر کرد، سکوت کردید؟!

و اما نکته ای خطاب به وزارت خارجه کشورمان؛ موضع گیری وزارت امور خارجه کشور نسبت به این اقدام دانشجویان موجبات تعجب همه ما را به وجود آورد، چرا که انتظار ما دانشجویان از وزارت امور خارجه این است که اصول و آرمان خواهی ملت نباید هیچگاه فدای روابط دیپلماتیک و سیاسی شود و از آن‌ها انتظار میرود که از اقدام دانشجویان میهن حمایت کنند.

در حالی که دانشجویان معترض در پی جوابگویی به توطئه‌ها و خباثت‌های روباه پیر بودند و در حمایت از تصمیم انقلابی مجلس شورای اسلامی مبنی بر اخراج سفیر دولت انگلیس، به پا خاسته بودند شاهد برخوردهای تند نیروی انتظامی با این دانشجویان بودیم که برای همگان این سؤال را پیش آورده است که چرا باید این خروش دانشجویان بدین گونه مورد برخوردهای تند نیروی انتظامی قرار گیرد؟! کما اینکه از نیروی انتظامی انتظار می‌رود همگام با دانشجویان و ملت بزرگ ایران دست به عمل بزنند نه در مقابله با آن‌ها.

ما دانشجویان اعلام می‌کنیم که برخوردبا دولت انگلیس و کاهش روابط با این کشور و از جمله اخراج سفیرشان و تسخیر هر جای دیگری که جاسوسخانه مستکبران عالم است باید از مدت‌ها پیش روی می‌داد، چرا که دخالت‌های متعدد این دولت خبیث در امور داخلی ایران کم نبوده و تمامی هم ندارد، که فتنه88 و شهادت دکتر شهریاری از جمله بارزترین آن‌ها است.

لذا باید بگوییم که دانشجویان هیچ‌گاه از رویکرد عدالت‌خواهی و انقلابی‌گری خویش دست بر نمی‌دارند و تا آخرین لحظات پای آرمان‌های والای نظام مقدس اسلامی ایستاده و اجازه هیچ گونه تعرض به اصول و مبانی خویش را نخواهیم داد. آنچه که دیروز اتفاق افتاد واکنش ساده‌ای در برابر سال‌ها جنایات شما اربابان زورگویی در عالم و نتیجه سال‌ها تحریم و تعدی به ملت ایران بود و شما منتظر اتفاقات بعدی جدیدی چه در ایران و چه در کشورهای دیگر توسط دانشجویان و ملت های آزاده دنیا باشید.

1- انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران 2- انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس 3- انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شریف 4- انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد 5- انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت معلم 6- انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی 7- انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

9 آذر 1390