h آیت الله یعقوبی:اهانت به مقدسات اهل سنت خلاف سیره اهل‌بیت(ع) است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آیت الله یعقوبی:اهانت به مقدسات اهل سنت خلاف سیره اهل‌بیت(ع) است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آیت الله یعقوبی:اهانت به مقدسات اهل سنت خلاف سیره اهل‌بیت(ع) است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آیت الله یعقوبی:اهانت به مقدسات اهل سنت خلاف سیره اهل‌بیت(ع) است

آیت الله یعقوبی:اهانت به مقدسات اهل سنت خلاف سیره اهل‌بیت(ع) است

آیت الله یعقوبی:اهانت به مقدسات اهل سنت خلاف سیره اهل‌بیت(ع) است

آیت الله شیخ محمد یعقوبی از مراجع تقلید شیعیان عراق در پاسخ به سؤالی در خصوص توهین به مقدسات اهل سنت اظهار کردند که موضع من در این خصوص واضح و صریح است و بار‌ها به مناسبت‌های مختلف از چنین کاری منع کردم.

مرجع تقلید شیعیان اضافه کردند: چنین کاری برخلاف سیره اهل بیت(ع) و توصیه‌های ایشان به شیعیان است. بدون شک چنین اقدامی باعث تفرقه و درگیری میان مسلمانان می‌شود و خداوند در قرآن کریم فرموده‌اند: «با هم نزاع نکنید که شکست می‌خورید».

آیت الله یعقوبی در ادامه افزودند: به هر اندازه که مشترکات میان دو گروه بیشتر شود، باید اصرار بر مراعات چنین مسائلی بیشتر شود. اگر این مشترکات زیاد از توحید صفوف ما مسلمانان عاجز است، حداقل دشمن مشترک ما را متحد کند، دشمنی که وجود هیچ کدام از ما را تحمل نمی‌کند و از انجام هیچ هتک حرمتی در حق مقدسات و نیز ارتکاب بزرگ‌ترین جرایم هم ابابی ندارد.

25 فروردین 1394