h آیت‌الله وحید‌خراسانی در دیدار با سرپرست شهرداری قم:قدر نعمت خدمت در قم را بدانید - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آیت‌الله وحید‌خراسانی در دیدار با سرپرست شهرداری قم:قدر نعمت خدمت در قم را بدانید,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آیت‌الله وحید‌خراسانی در دیدار با سرپرست شهرداری قم:قدر نعمت خدمت در قم را بدانید,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آیت‌الله وحید‌خراسانی در دیدار با سرپرست شهرداری قم:قدر نعمت خدمت در قم را بدانید

آیت‌الله وحید‌خراسانی در دیدار با سرپرست شهرداری قم:قدر نعمت خدمت در قم را بدانید

آیت‌الله وحید‌خراسانی گفت: خدمت کردن در قم بسیار ارزشمند است و باید قدر نعمت خدمت در این شهر را بدانید و تلاش کنید که نام خود را در دفتر اهل بیت(ع) ثبت کنید.

به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، آیت‌الله حسین وحید‌خراسانی ظهر امروز در دیدار با مجید متین‌فر سرپرست و معاونین شهرداری قم اظهار کرد: قم خانه آل عصمت است و شما در آشیانه اهل بیت(ع) مسئولیت دارید و کار شما بسیار با ارزش است، ان‌شاءالله در این مسئولیت بتوانید ایفای نقش کنید.

وی با اشاره به اینکه در آسمان یک عده‌ای از اهل زمین به عنوان عمله و کارگر خدا بین ملائکه ذکر می‌شوند اظهار کرد: اینها کسانی هستند که گره از کار مردم باز می‌کنند.

آیت‌الله وحید‌خراسانی به وجود بارگاه ملکوتی کریمه اهل بیت(ع) در شهر مقدس قم اشاره کرد و افزود: قم به دلیل وجود حضرت معصومه(س) به قدری اهمیت دارد که قابل بیان نیست، اینجا حرم اهل بیت(ع) است، عشق آل محمد(ص) است و ثمن زیارت کریمه اهل بیت(ع) بهشت است.

این مرجع تقلید با اشاره اینکه قم امروز به عنوان مرکز جهان تشیع است و وجود حوزه علمیه قم بر اهمیت آن افزوده است تاکید کرد: حوزه علمیه قم حوزه اول شیعه از نظر کمیت و کیفیت است و وجود این حوزه نیز بر اهمیت قم افزوده است و الان از سوریه، کویت،پاکستان و هند و دیگر ممالک در این شهر تحصیل می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری و کارکنان شهرداری همه خادم اهل بیت(ع) هستند تاکید کرد: خدمت کردن در قم بسیار ارزشمند است و باید قدر نعمت خدمت در این شهر را بدانید و تلاش کنید که نام خود را در دفتر اهل بیت ثبت کنید.

آیت‌‌الله وحید‌خراسانی ضرورت اهتمام به بزرگداشت مقام و منزلت ائمه اطهار از جمله حضرت زهرا(س) اشاره و تصریح کرد: مقام و منزلت حضرت زهرا(س) قابل بیان نیست و فاطمه به این دلیل فاطمه نامیده شده است چون تمام خلقت از معرفت ایشان سرچشمه گرفته است.

وی گفت: باید در سالروز شهادت حضرت زهرا(س) قم یکپارچه شیون و عزا شود و مراسم‌های ویژه‌ و با شکوه عزاداری برپا شود، اقدامات فرهنگی شما در شهرداری قم باید به‌گونه‌ای باشد تا برای دیگر شهرها الگو باشید.

وی ترویج فرهنگ ناب اسلامی را یکی از مهم‌ترین رسالت‌های شهرداری دانست و اضافه کرد: باید مسئولان تمام تلاش خود را برای حفظ ارزش‌های اسلامی به کار گیرند.

آیت‌الله وحید‌خراسانی اظهار کرد: سال آینده باید دو برابر گذشته نسبت به احیای فاطمیه در قم تلاش شود.

وی افزود: اگر می‌خواهیم حضرت علی(ع) در شب اول قبر و هنگام مرگ بر بالین ما حاضر شود و دستمان را بگیرد برای ترویج نام همسرش، فاطمه زهرا(س) و بیان مظلومیت ایشان کاری انجام دهیم.

این مرجع تقلید با تاکید مجدد بر اینکه مدیران شهرداری قم باید قدر این مسئولیت را بدانند که در شهر کریمه اهل بیت(ع) خدمت می‌کنند گفت: برای موفقیت در کارهایتان هر روز مقداری قرآن تلاوت کنید و ثواب آن را به امام عصر(عج) هدیه بدهید.

25 فروردین 1394