h دومین هواپیمای حامل کمک‌های صلیب سرخ در صنعاء + تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دومین هواپیمای حامل کمک‌های صلیب سرخ در صنعاء + تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دومین هواپیمای حامل کمک‌های صلیب سرخ در صنعاء + تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دومین هواپیمای حامل کمک‌های صلیب سرخ در صنعاء + تصاویر

دومین هواپیمای حامل کمک‌های صلیب سرخ در صنعاء + تصاویر

دومین هواپیمای حامل کمک‌های صلیب سرخ در صنعاء + تصاویر

یک هواپیمای کمیته بین المللی صلیب سرخ حامل ۶. ۳۵ تن کمک پزشکی و تجهیزات امدادی به منظور کمک رسانی به قربانیان مناقشه در یمن روز شنبه در صنعاء به زمین نشست.

این دومین محموله کمک کمیته بین المللی صلیب سرخ است که در دو روز اخیر وارد این کشور می‌شود که در معرض درگیری‌های داخلی و حملات هوایی ائتلاف عربی-سنی علیه مردم یمن قرار دارد.

«ماری کلر فگالی» سخنگوی صلیب سرخ در یمن گفت: این محموله جدید شامل ۳۵ تن و ۶۰۰ هزار کیلوگرم کمک پزشکی است. این محموله همچنین شامل تجهیزات تصفیه آب، موتور برق و چادر است.

روز جمعه یک هواپیمای کمیته بین المللی صلیب سرخ حامل ۱۶ تن کمک پزشکی و تجهیزات جراحی در صنعاء به زمین نشسته بود که نخستین محموله کمک صلیب سرخ به یمن از زمان آغاز عملیات نظامی ائتلاف تحت فرماندهی عربستان (۲۶ مارس) در این کشور بود.

چند ساعت بعد، هواپیمای یونیسف (صندوق کودکان سازمان ملل) با ۱۶ تن دارو در پایتخت یمن به زمین نشست.

سازمان ملل جمعه آتش‌بس بشردوستانه فوری را در یمن به مدت دست‌کم یک روز به منظور رساندن کمک به آسیب دیدگان خواستار شده بود.

یک کشتی حامل کمک پزشکی کمیته بین المللی صلیب سرخ چهارشنبه موفق شد در عدن در جنوب یمن پهلو بگیرد.

«ماری الیزابت اینگرس» رئیس تیم اعزامی پزشکان بدون مرز به یمن اعلام کرد یک تیم پزشکی متشکل از پنج عضو پزشکان بدون مرز با این کشتی وارد عدن شدند.

پیش‌تر، پزشکان بدون مرز اعلام کرده بوده محموله‌ای شامل دو و نیم تن تجهیزات پزشکی را به عدن رسانده است.

این نخستین محموله‌ای کمک بشردوستانه بود که از ۲۶ مارس که حملات هوایی تحت فرماندهی عربستان سعودی به یمن آغاز شد، وارد این کشور شد.

یک هواپیما کوچک کمیته بین المللی صلیب سرخ که فقط حامل پرسنل پزشکی بود دوشنبه موفق شد در صنعاء به زمین بنشیند.

ذخایر پزشکی و تجهیزات در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های یمن رو به کاهش است. مردم به علاوه از کمبود سوخت و آب آشامیدنی رنج می‌برند و ذخایر غذایی نیز به شدت کاهش یافته است.

23 فروردین 1394