h تجمع مقابل سفارت عربستان در تهران - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تجمع مقابل سفارت عربستان در تهران,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تجمع مقابل سفارت عربستان در تهران,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تجمع مقابل سفارت عربستان در تهران

تجمع مقابل سفارت عربستان در تهران

صدها نفر در مقابل سفارت عربستان سعودی در تهران تجمع کرده و در اعتراض به "بی‌حرمتی به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده" شعار سر دادند. معترضان خواستار حمایت دولت و بسته شدن سفارت عربستان شدند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس از تجمع صدها نفر از مردم در برابر سفارت عربستان سعودی در تهران در اعتراض به "سوء رفتار با دو زائر ایرانی در دیدار از عربستان" خبر داد. آسوشیتدپرس نوشت، بیش از ۳۰۰ نفر در برابر سفارت عربستان در شمال تهران در روز شنبه (۲۲ فروردین/ ۱۱ آوریل) تجمع کرده و خواستار بسته شدن سفارت شدند. ایسنا نیز خبر از تجمع گروه زیادی از مردم در مقابل سفارت عربستان در تهران داد و نوشت: «آنها خواستار رسیدگی به بی‌حرمتی نسبت به دو نوجوان ایرانی شدند.» معترضان شعار "مرگ بر سعودی" بر روی دیوار سفارت عربستان نوشتند. بر روی برخی از پلاکاردها نوشته شده بود: «آقای سفیر حریم امن من کجاست. در این جنگ‌های جناحی دین ما، غیرت ما، ناموس ما دارد گم می‌شود.» آنها همچنین خواستار لغو حج عمره شده و از حسن روحانی‌، رئیس‌جمهور ایران درخواست کمک کردند. به نوشته ایسنا، تظاهرکنندگان خواستار پاسخگویی عربستان در رابطه با "تعرض به دو نوجوان ایرانی" شدند و برخی نیز سرود ای ایران سر داده و پرچم‌های ایران را تکان می‌دادند.   ایسنا همچنین نوشت: «دو جوان از فنس‌های [پرچین‌های] دیوار مجاور سفارت بالا رفته و چند پلاکارد را با مضامین اعتراض به این "تعرض" بر روی دیوار نصب کردند.»
22 فروردین 1394