h رابطه مستقیم سیگار با بروز سرطان مثانه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

رابطه مستقیم سیگار با بروز سرطان مثانه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,رابطه مستقیم سیگار با بروز سرطان مثانه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,رابطه مستقیم سیگار با بروز سرطان مثانه

رابطه مستقیم سیگار با بروز سرطان مثانه

اثرات سمی سیگار تا سال‌ها موجب بروز سرطان مثانه می‌شود و حتی پس از ترک سیگار نیز اثرات آن تا مدت‌ها در بدن فرد باقی می‌ماند.

فرید تقوایی متخصص اورولوژی گفت: استعمال دخانیات و مواد مخدر، از دلایل اصلی ابتلا به سرطان از جمله سرطان مثانه است که متاسفانه با افزایش موارد مصرف اینگونه مواد در بین افراد جوان، موارد ابتلا به سرطان مثانه نیز در افراد جوان بیشتر شده است.

وی با اشاره به لزوم ترک مصرف سیگار به ویژه در بین جوانان، تاکید کرد: نکته مهم و قابل توجه این است که اثرات سمی سیگار تا سالها موجب بروز سرطان مثانه می‌شود و حتی پس از ترک سیگار نیز اثرات آن تا مدت‌ها در بدن فرد باقی می‌ماند.

تقوایی گفت: البته هرچه مدت و میزان استعمال سیگار در فردی بیشتر باشد، به همان اندازه اثرات سمی سیگار بیشتر در بدن باقی خواهد ماند.

وی یادآور شد: مواد سمی که به واسطه کشیدن سیگار در بدن تولید می‌شود، در ادرار باقی می ماند و با غلظت زیاد موجب ابتلای فرد به سرطان مثانه و عوارض دیگر ادراری می‌شود./باشگاه خبرنگاران

22 فروردین 1394