h وقتی پدر شهید احمدی روشن در ایران هم غریب است! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

وقتی پدر شهید احمدی روشن در ایران هم غریب است!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,وقتی پدر شهید احمدی روشن در ایران هم غریب است!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,وقتی پدر شهید احمدی روشن در ایران هم غریب است!

وقتی پدر شهید احمدی روشن در ایران هم غریب است!

وقتی پدر شهید احمدی روشن در ایران هم غریب است!

دانشگاه آزاد شهرستان میانه با سخنرانی پدر شهید احمدی روشن در این دانشگاه مخالفت کرد.

به گزارش ظهور12 به نقل از زیتون، دانشگاه آزاد شهرستان میانه در اقدامی تعجب انگیز مانع سخنرانی پدر شهید احمدی روشن در این دانشگاه شد. تعجب برانگیز تر، استدلالی است که مسئولین دانشگاه نموده اند.

مع الاسف رویکردی که دولت یازدهم در دانشگاه های استان دنبال می کند رویکرد مبارکی نیست. بعد از لغو سخنرانی همسر شهید علیمحمدی در یکی از دانشگاه های تبریز در ۱۶ آذر، اکنون در شهرستان میانه از سخنرانی پدر شهید احمدی روشن به دلایل کاملاً مضحک ممانعت بعمل آمد.

شورای فرهنگی دانشگاه میانه در بندی از مصوبه خود آورده است: با درخواست بسیج دانشجویی برای برگزاری جشن بمناسبت روز ملی فن اوری هسته ای موافقت شد و با رای گیری از اعضا با سخنرانی پدر گرامی شهید مصطفی احمدی روشن به علت مصادف شدن آن با شرایط حساس مذاکرات هسته ای موافقت نگردید...

در این باره ملاحظاتی وجود دارد که نباید از کنار آنها بسهولت گذشت.

۱- رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان که اتفاقاً عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز می باشد باید راجع به این اتفاق تلخ، موضع گیری داشته باشد. بعد از توزیع نشریه توهین آمیز در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز حال این اتفاق به نوعی دیگر در دانشگاه آزاد شهرستان میانه افتاده است و همین اتفاقات تاسف برانگیز لزوم موضع گیری وی رابیشتر می کند.

۲- استدلال مسئولین دانشگاه آزاد شهرستان میانه برای لغو سخنرانی پدر شهید احمدی روشن استدلالی کاملاً مضحک و بی پایه و اساس است چرا که اگر سخنرانی ایشان ثلمه ای به مذاکرات وارد می کرد چرا رسانه ملی مناظرات هسته ای برگزار می کند؟! مسئولین دانشگاه آزاد باید بصراحت دلایل لغو را بیان کنند.البته ابعاد پشت پرده این ماجرا در نزد «زیتون» امانت می باشد و در صورت لزوم رسانه ای خواهد شد.

۳- دولت بخشی از شعارهای انتخاباتی خود را به شکستن فضای بسته اختصاص داده بود.« فضا باز شود به ضرر کسی نخواهد بود فضای دانشگاه، فضای شهر، فضای کشور، فضای رسانه مجازی و فضای اینترنت را آن‌قدر امنیتی نکنیم.»«مسئله آزادی بیان و نقد دولت نیز بسیار مهم است زیرا هیچ کشوری بدون آزادی نمی‌تواند به توسعه دست یابد.»

اگر دانشگاه آزاد میانه امورات این دانشگاه را جدای از تدابیر دولت می داند پس به آرا و نظرات رئیس هیئت امنای این دانشگاه هاشمی رفسنجانی رجوع کند که سال گذشته در جمع مسئولین عالی دانشگاه گفت:باید نظرات آزادانه البته در چارچوب‌هاي قانوني و شرعي بيان شود. باید نظرمان را بگوییم. آنها که قبول دارند، فکرشان را بگویند، نمی‌شود فکر را که سرکوب کرد.

 
21 فروردین 1394