h کرایه تاکسی ها 20درصد افزایش یافت - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

کرایه تاکسی ها 20درصد افزایش یافت,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,کرایه تاکسی ها 20درصد افزایش یافت,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,کرایه تاکسی ها 20درصد افزایش یافت

کرایه تاکسی ها 20درصد افزایش یافت

در یکصد و بیست و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در تاریخ ۹۳/۱۱/۵ لایحه تعیین قیمت کرایه‌های حمل‌ونقل اعم از تاکسی، اتوبوس و بلیت مترو در سال ۱۳۹۴ بررسی شد.
به موجب این لایحه که با هدف توسعه و گسترش حمل و نقل عمومی و خدمت رسانی به شهروندان و نیز در راستای تشویق مسافران به استفاده از بلیت‌های اعتباری و با توجه به تجزیه و تحلیل قیمت تمام شده بلیت مترو در سال ۹۴ و با عنایت به اجرای قانون هدفمند بودن یارانه‌ها و همچنین با ضرورت رعایت حال اقشار آسیب پذیر تنظیم شده، بهای بلیت مترو به طور متوسط ۵۰ تومان در بلیت‌های اعتباری افزایش یافت. همچنین در این لایحه قیمت بلیت تک سفره ۶۰۰ تومان و بلیت دو سفره یک هزار تومان تعیین شد که با رای اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر تهران به تصویب رسید.
بر همین اساس، اعضای شورا افزایش ۵۰ تا ۱۰۰ تومانی کرایه های اتوبوس در سال ۹۴ را به تصویب رساندند که به موجب آن کرایه‌های اتوبوس اعم از عمومی و خصوصی در سال ۹۴ بیش از ۱۰۰ تومان افزایش نخواهد داشت و در همه مسیر ها به طور متوسط بین ۵۰ تا ۱۲۰۰ تومان افزایش پیدا خواهد کرد.
در یکصد و بیست و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران لایحه قیمت کرایه‌ها در دستور کار قرار گرفت که در نهایت افزایش ۲۰ درصدی قیمت کرایه های تاکسی در سال ۹۴ به تصویب رسید.
پس از تصویب قمیت کرایه‌های حمل و نقل در سال ۹۴ ، این مصوبه جهت تصویب نهایی به فرمانداری تهران ارسال شد که در نهایت نیز فرماندار تهران، مصوبه را تأیید کرد.
مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با اشاره به اینکه تمامی تمهیدات لازم از سوی بخش‌های مختلف جهت اجرای مصوبه افزایش کرایه‌های حمل و نقل عمومی صورت گرفته است، گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده کرایه‌ها در بخش‌های مختلف از ۱۵ فروردین اجرا می‌شود.
وی تصریح کرد: تمامی رانندگان تاکسی و اتوبوس موظف هستند بر اساس برچشب‌های که در خودروهای آن نصب خواهد شد اقدام به دریافت کرایه‌های جدید را داشته‌ باشند و در صورتی که بیش از مصوبه شورا اقدام به اخذ کرایه کنند، با آنها برخورد خواهد شد.
15 فروردین 1394