h پیشروی گروه تروریستی القاعده در شرق یمن - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پیشروی گروه تروریستی القاعده در شرق یمن,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پیشروی گروه تروریستی القاعده در شرق یمن,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پیشروی گروه تروریستی القاعده در شرق یمن

پیشروی گروه تروریستی القاعده در شرق یمن

ساکنان و مسئولان محلی یمن روز جمعه اعلام کردند عناصر مسلح وابسته به گروه القاعده امروز یک پایگاه نظامی ارتش را در شهر المکلا در شرق این کشور تحت کنترل خود درآوردند.

مسئولان محلی تاکید کردند عناصر القاعده امروز با یورش به یک پایگاه نظامی در شهر المکلا دستکم پنج نظامی یمنی را کشتند و انبار سلاح و مهمات پایگاه را تصرف کردند و سلاح های آن را به غارت بردند.

این حمله پس از آن صورت گرفت که گروههای مسلح تندرو وابسته به القاعده دیروز با یورش به زندان شهر المکلا ، دهها زندانی از جمله یکی از سرکرده های محلی وابسته به القاعده را آزاد کردند .

به گفته مسئولان محلی عناصر القاعده با حمله به زندان المکلا توانستند خالد باطرفی از سرکرده های معروف القاعده را از این زندان فراری دهند .

به گزارش خبرگزاری رویترز از عدن ، مسئولان محلی افزودند پس از یورش عناصر القاعده به پایگاه نظامی المکلا ، نظامیان یمنی از پایگاه فرار کردند و افراد مسلح پس از آن به تعدادی از بانک ها و ساختمان های محلی یورش بردند و اموال این مراکز را هم به غارت بردند .

عناصر القاعده همچنین ایستگاه رادیو شهر المکلا را به آتش کشیدند .

شهر و بندر ساحلی المکلا در ساحل دریای عرب و در 500 کیلومتری شرق شهر عدن قرار دارد .

شهر عدن هم اکنون شاهد درگیری های شدید بین نیروهای انصار الله و افراد مسلح وابسته به عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن است .

منصور هادی هفته گذشته و در پی ادامه پیش روی گروه انصار الله و با وجود حملات هوایی شدید عربستان سعودی و متحدانش از این شهر فرار کرد .

حملات هوایی عربستان سعودی و متحدانش به شهر عدن با هدف جلوگیری از پیشروی گروه انصار الله و بازگرداندن قدرت به عبد ربه منصور هادی از نه روز پیش آغاز شد.

مناطق مختلف یمن هم اکنون شاهد درگیری های مختلف از جمله جنبش جدایی طلب جنوب ، درگیری های قبیله ای و تهدید های مستمر عناصر القاعده در استان های شرقی و مرکزی است .

15 فروردین 1394