h وزیرخارجه فرانسه : توافقی بر سر نحوه برداشته شدن تحریم‌ها صورت نگرفته است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

وزیرخارجه فرانسه : توافقی بر سر نحوه برداشته شدن تحریم‌ها صورت نگرفته است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,وزیرخارجه فرانسه : توافقی بر سر نحوه برداشته شدن تحریم‌ها صورت نگرفته است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,وزیرخارجه فرانسه : توافقی بر سر نحوه برداشته شدن تحریم‌ها صورت نگرفته است

وزیرخارجه فرانسه : توافقی بر سر نحوه برداشته شدن تحریم‌ها صورت نگرفته است

فارس، لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه روز جمعه گفت با وجود انتشار بیانیه مشترک توسط ایران و گروه موسوم به 1+5 در شهر لوزان سوئیس، طرفین هنوز بر سر زمانبندی و نحوه برداشته شدن تحریم‌های ایران توافق نکرده‌اند.

این در حالی است که پیشتر گفته شده بود طرفین بر سر تمامی راهکارها به تفاهم رسیده‌اند، اما در متن‌هایی که شب گذشته در مورد جزئیات تفاهمات منتشر شد، جدول زمانی برداشته شدن تحریم‌ها، بر خلاف جزئیات تعهدات ایران که با عدد و رقم مشخص شده، اعلام نشده است.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، فابیوس که با رادیو اروپا صحبت می‌کرد، گفت مسئله چگونگی برداشته شدن تحریم‌های ایران «هنوز حل نشده است. ایرانی‌ها می‌خواهند که تحریم‌ها بلافاصله برداشته شوند.»

وی افزود: «ما به آن‌ها می‌گوئیم که ما زمانی تحریم‌ها را کاهش می‌دهیم که شما به آنچه با آن موافقت کرده‌اید عمل کنید و اگر شما به تعهدات خود پایبند نمانید، ما قطعا می‌توانیم وضعیت را به شکل سابق بازگردانیم.»

وزیر خارجه فرانسه که گفته می‌شود در میان اعضای 1+5 سختگیرانه‌ترین مواضع را دارد،‌ همچنین گفت: «در حال حاضر، هنوز توافقی وجود ندارد.»

دور تازه مذاکرات هسته‌ای که از هفته گذشته در شهر لوزان سوئیس آغاز شده بود، دیشب (پنج‌شنبه) با صدور یک بیانیه مشترک به پایان رسید. در این بیانیه به جزئیات تفاهمات اشاره‌ای نشده، اما تهران و واشنگتن هریک بیانیه‌ای صادر کرده و جزئیات از آنچه می‌گویند در لوزان به دست آمده، منتشر کرده‌اند.

14 فروردین 1394