h رئیس‌جمهور مصر:امنیت خلیج فارس ، امنیت ملی مصر است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

رئیس‌جمهور مصر:امنیت خلیج فارس ، امنیت ملی مصر است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,رئیس‌جمهور مصر:امنیت خلیج فارس ، امنیت ملی مصر است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,رئیس‌جمهور مصر:امنیت خلیج فارس ، امنیت ملی مصر است

رئیس‌جمهور مصر:امنیت خلیج فارس ، امنیت ملی مصر است

رئیس‌جمهور مصر اعلام کرد که امنیت خلیج فارس جدای از امنیت ملی کشورش نیست.

به نقل از اسکای نیوز، «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر همزمان با تجاوزات جنگنده‌های سعودی در یمن اعلام کرد که امنیت خلیج فارس جزء لاینفک و جدا نشدنی امنیت ملی ملی مصر است.

در همین ارتباط، «سامح شکری» وزیر خارجه مصر نیز در پی انتقادات ایران از تجاوزات جنگنده‎های سعودی به یمن تاکید کرد که ائتلاف متجاوز به رهبری عربستان در خدمت امنیت ملی عربی است.

به گزارش پایگاه خبری الحیاة، سامح شکری این مطلب را امروز (سه‌شنبه) در حاشیه سومین کنفرانس حمایت مالی از آواراگان سوری که در کویت برگزار شد، عنوان کرده است.

در بیانیه وزارت خارجه ایران آمده است: سخنگوی وزارت امور خارجه، ضمن محکوم کردن حملات هوائی بامداد امروز به کشور یمن که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از مردم بی گناه یمن شد، این اقدام را گامی خطرناک و مغایر با مسولیت های بین المللی در احترام به حاکمیت ملی کشورها دانست .

مرضیه افخم افزود: توسل به اقدامات نظامی علیه یمن که درگیر بحران داخلی و مقابله با تروریسم می‌باشد، موجب پیچیده تر شدن اوضاع و گسترش دامنه بحران و از دست رفتن فرصتها برای حل و فصل مسالمت‌آمیز اختلافات داخلی یمن خواهد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با ابراز نگرانی نسبت به گسترش افراطی گری و تقویت تروریسم خاطرنشان کرد که این تجاوز نتیجه‌ای جز گسترش تروریسم و افراطی گری نخواهد داشت و نا امنی را به کل منطقه تسری خواهد داد.

11 فروردین 1394