h دادگاهی 300 روسی به اتهام همکاری با داعش - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دادگاهی 300 روسی به اتهام همکاری با داعش,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دادگاهی 300 روسی به اتهام همکاری با داعش,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دادگاهی 300 روسی به اتهام همکاری با داعش

دادگاهی 300 روسی به اتهام همکاری با داعش

بیش از 300 مورد پرونده جنایی علیه شهروندان روسی به اتهام عضویت در سازمان‌های تروریستی از جمله داعش در روسیه بررسی می‌شود. «ولادیمیر ماکاروف» معاون اجرایی وزارت کشور روسیه با اعلام این خبر افزود: « در حال حاضر 300 پرونده علیه اشخاص در دست بررسی است.»

گزارش های متعدد حاکی از این است که 800 تا هزار و 700 تبعه روسی زیر پرچم داعش می‌جنگند.

داعش هم‌اکنون بخش‌هایی از عراق و سوریه را به تصرف خود در‌آورده است. در این مناطق تکفیری‌ها اعلام حکومت مستقل کرده‌اند. داعش در شمال آفریقا، یمن، پاکستان و افغانستان هم نفوذ داشته است.

بنابر اطلاعات مرکز مبارزه با تروریسم آمریکا، گروه داعش دست‌‌کم 20 هزار نفر تبعه خارجی را برای عضویت در این گروه جذب کرده است.

هفته گذشته روسیه حساب‌های بانکی حدود 3 هزار و 500 نفر را به اتهام مشارکت در اقدامات تروریستی و کمک‌های مالی به گروه‌های تروریستی مسدود کرده بود.

اوایل فوریه گذشته روسیه پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به شورای امنیت سازمان ملل برده بود که از قطع منابع مالی داعش و جبه‌النصره را در سوریه و عراق حمایت می‌کرد./فارس

 
10 فروردین 1394