h ادلب سوریه اشغال شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ادلب سوریه اشغال شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ادلب سوریه اشغال شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ادلب سوریه اشغال شد

ادلب سوریه اشغال شد

ادلب سوریه اشغال شد شهر ادلب ، مرکز استان ادلب توسط مخالفان دولت سوریه تصرف شد. به گزارش عصرایران، از 5 روز پیش عملیات مخالفان مسلح برای تصرف این شهر آغاز شده بود که در نهایت این شهر به طور کامل از تسلط نیروهای ارتش خارج شد و آنها به سمت پادگان مسطومه و جسر الشغور و اریحا عقب نشینی کردند.
شهر ادلب سوریه سقوط کرد(+عکس)
البته ارتش عقب نشینی خود را تاکتیکی عنوان کرده است! ادلب، پس از رقه در شمال سوریه دومین شهری است که به دست تروریست‌ها افتاده است.رقه، پایتخت داعش است. گزارش ها حاکی است ادلب توسط "جبهه النصره" اشغال شده که شاخه سوری القاعده است. همچنین نیروهای "جیش الفتح" که از سوی ترکیه حمایت می شود نیز در این عملیات حضور داشته و توانسته اند وارد شهر شوند. همچنین دو شهر شیعه نشین «فوعه» و «کفریا» نیز در نزدیکی ادلب به محاصره تروریست ها درآمده است و معلوم نیست در صورت سقوط این دو شهر کوچک، چه بر سر مردم بی دفاع آنها که 30 هزار نفر هستند خواهد آمد.
شهر ادلب سوریه سقوط کرد شهر ادلب سوریه سقوط کرد(+عکس) شهر ادلب سوریه سقوط کرد(+عکس) ساختمان استانداری ادلب
ادلب در شمال غربی سوریه و در ۶۰ کیلومتری شهر حلب واقع شده ‌است و بیش از 160 هزا رنفر جمعیت دارد که اکثراً عرب هستند.تعداد اندکی از ترک ها و کردهای سوری نیز در این شهر زندگی می کنند. ادلب از مناطق مهم کشاورزی سوریه است که در آن پنبه، حبوبات، زیتون، انجیر، انگور، گوجه‌فرنگی، کنجد، گندم و بادام تولید می‌شود. تعداد آثار باستانی ادلب نیز قابل توجه است که از آن جمله می توان به شهر باستانی "ابلا" اشاره کرد. از سوی دیگر العالم اعلام کرد که به دنبال کنترل ارتش سوریه بر منطقه "ضهر البیدر" در غرب الزبدانی در نزدیکی دمشق، درگیری های جدیدی در این شهر و ارتفاعات مشرف بر آن در جریان است. روزنامه السفیر هم به نقل از منابع مخالف دولت سوریه از تمرکز درگیری ها در منطقه "الجبل الشرقی" در اطراف الزبدانی خبر داد. درگیری ها در الزبدانی همزمان با عملیات ارتش سوریه در منطقه الفلیطه در استان دمشق در جریان است که در جریان این عملیات، یکی از سرکرده های گروهک تروریستی النصره به نام "ابو عزام اللیبی" کشته شد.
9 فروردین 1394