h پیشرفت داشته ایم،اما هنوز باید روی چند موضوع مهم کار کنیم - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پیشرفت داشته ایم،اما هنوز باید روی چند موضوع مهم کار کنیم,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پیشرفت داشته ایم،اما هنوز باید روی چند موضوع مهم کار کنیم,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پیشرفت داشته ایم،اما هنوز باید روی چند موضوع مهم کار کنیم

پیشرفت داشته ایم،اما هنوز باید روی چند موضوع مهم کار کنیم

پیشرفت داشته ایم،اما هنوز باید روی چند موضوع مهم کار کنیم

ظریف در صفحه فیس بوک خود نوشت: در مسیر رسیدن به راه حل های قابل قبول پیشرفت داشته ایم، ولی هنوز باید در مورد چند موضوع مهم کار کنیم

به گزارش ظهور12 ؛‌ محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در صفحه فیس بوک خود نوشت:

"سلام دوستان

یک بار دیگر عیدتان مبارک

این روزها برنامه ام بسیار فشرده است و علاوه بر مذاکرات، زمان زیادی را برای پیگیری و رایزنی پیرامون مشکلات منطقه ای ناشی از اقدامات خطرناک و عجولانه حامیان گروه های تندرو و تکفیری که منطقه ما و جهان را تهدید می کنند، اختصاص داده ام. امیدوارم با همفکری و همکاری همسایگانمان بتوانیم با واقع بینی و دوراندیشی روند خطرناک جنگ و تفرقه را متوقف کنیم.

مذاکرات هسته ای در چند روز گذشته هم سخت و سنگین و فشرده بود و با ورود تدریجی وزرای خارجه بقیه کشورهای عضور 1+5 پیچیده تر شده است. امروز علاوه بر دو دور مذاکره با آقای کری، گفتگوهای جدی ولی مثبتی با آقایان اشتاین مایر و فابیوس، وزرای خارجه آلمان و فرانسه داشتیم. در مسیر رسیدن به راه حل های قابل قبول پیشرفت داشته ایم ولی هنوز باید در مورد چند موضوع مهم کار کنیم. کلید رسیدن به توافق انتخاب راهبردی بین فشار و تحریم یا تعامل و توافق از سوی طرف مقابل است.

متأسفانه مجموعه گرفتاری ها، وقت کافی برای نوشتن یک گزارش جدی برای تقدیم خدمت شما نگذاشته است. ولی فکر کردم خیلی زود است که بدقولی را شروع کنم و به وعده آغاز سال همدلی و همزبانی عمل ننمایم. از این رو این چند خط فقط برای وفای به عهد.

شاد و سربلند باشید."

9 فروردین 1394