h حمله جنگنده های عربستان سعودی به حوثی های یمن - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حمله جنگنده های عربستان سعودی به حوثی های یمن,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حمله جنگنده های عربستان سعودی به حوثی های یمن,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حمله جنگنده های عربستان سعودی به حوثی های یمن

حمله جنگنده های عربستان سعودی به حوثی های یمن

حمله جنگنده های عربستان سعودی به حوثی های یمن

آخرین خبرها از یمن حاکی است جنگنده های عربستان فرودگاه بین المللی صنعا را هدف حملات هوایی قرار دادند.

رسانه های عربستان اعلام کردند جنگنده های این کشور مواضع جنبش انصارالله و کمیته های مردمی را در صنعا هدف قرار داده اند.

همزمان با آغاز این حمله نظامی، «عادل الجبیر»، سفیر عربستان سعودی در آمریکا در نشستی خبری در واشنگتن توضیحاتی در این باره ارائه کرد.

عادل الجبیر، سفیر عربستان در آمریکا، همزمان با آغاز حمله هوایی کشورش به خاک یمن، در واشنگتن در نشستی خبری شرکت کرد/ 26 مارس 2015 - 6 فروردین 1394

از سرنوشت رئیس جمهور مستعفی و فراری هم خبرهای ضد و نقیضی مخابره می شود. پیش از این گزارش شده بود عبد ربه منصور هادی با استفاده از یک فروند بالگرد «کاخ المعاشق» را به مقصدی نامعلوم ترک کرده است.

برخی خبرها هم از اختفای وی در عدن حکایت داشت در اهمین حال وزیر امور خارجه منصورهادی در گفتگویی فرار وی را تکذیب کرد.

خبر دیگر اینکه هیئت‌ های دیپلماتیک عربستان، امارات، کویت و مصر از عدن خارج شدند.

در پی تحولات روزهای اخیر در خاورمیانه و با ادامه تنش‌ ها به‌ ویژه در یمن، بهای جهانی نفت خام در بازار نیویورک روز چهارشنبه افزایش یافت.

بهای نفت شیرین سبک آمریکا در بازار نیویورک روز چهارشنبه برای تحویل در ماه می با یک دلار و هفتاد سنت افزایش بشکه‌ای 49 دلار و 21 سنت معامله شد. تنش‌های خاور میانه باعث شد در بازار نفتی نیویورک،‌ توجه چندانی به افزایش میزان ذخایر نفتی آمریکا صورت نگیرد.

شبکه العربیه گزارش داد: یک مقام آمریکایی اعلام کرد عربستان را در عملیات نظامی علیه یمن حمایت می کند.عربستان و هم پیمانانش آسمان یمن را پرواز ممنوع اعلام کردند.ریاض از حمایت جامعه بین الملل و مشارکت آن در عملیات نظامی ضد یمن قدردانی کرد.

همچنین شبکه العربیه گزارش داد:عملیات نظامی در یمن ، طوفان کوبنده نامگذاری شده است. وزیر دفاع عربستان اعلام کرد که پیش از این به احمد علی صالح  در مورد عواقب پیشروی به سوی عدن هشدار داده بودیم.

6 فروردین 1394