h آخرین اخبار از پیشروی های انصارالله یمن/در شهر عدن چه خبر است؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آخرین اخبار از پیشروی های انصارالله یمن/در شهر عدن چه خبر است؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آخرین اخبار از پیشروی های انصارالله یمن/در شهر عدن چه خبر است؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آخرین اخبار از پیشروی های انصارالله یمن/در شهر عدن چه خبر است؟

آخرین اخبار از پیشروی های انصارالله یمن/در شهر عدن چه خبر است؟

آخرین اخبار از پیشروی های انصارالله یمن/در شهر عدن چه خبر است؟

انصارالله یمن به همراه ارتش این کشور از چندین محور وارد شهر «عدن» آخرین پایگاه طرفداران « عبد ربه منصور هادی» شدند.

پیش از این نیروهای انصارالله و ارتش یمن توانسته بودند بر شهر «الحوطه» مرکز استان «لحج» در جنوب یمن مسلط شوند.

شهر «الحوطه» در ۵۰ کیلومتری مرکز استان «عدن» محل حضور «عبد ربه منصورهادی» قرار دارد.

همچنین ساعاتی پیش نیروهای ارتش یمن توانستند کنترل پایگاه هوایی «العند» در جنوب استان «لحج» را از دست نیروهای وفادار به منصورهادی خارج کنند.

در همین حال نیروهای ارتش یمن توانستند «محمود الصبیحی» از فرماندهان بلندپایه طرفدار منصورهادی و وزیر دفاع دولت خودخوانده وی را در شهر «الحوطه» دستگیر کنند.

شبکه المیادین نیز خبر داده که نیروهای انصارالله توانسته‌اند «ناصر هادی» فرمانده نیروهای طرفدار منصورهادی را نیز در این شهر دستگیر کنند.

شبکه المیادین در تماس با دفتر «منصور هادی» در «عدن» گزارش داده است «منصور هادی» از شهر عدن خارج شده است. شبکه اسکای نیوز در خبری فوری اعلام کرده است که «منصور هادی» به همراه هیأت سعودی از یمن خارج شده است.

در حالی که خبرگزاری‌های آسوشیتدپرس و خبرگزای فرانسه و بسیاری دیگر از رسانه‌ها از فرار « منصور هادی» خبر می‌دهند، دو معاون وی در گفت‌و‌گو با رویترز گفته‌اند، منصور هادی کماکان در « عدن» حضور دارد و تصمیمی برای خروج از این شهر نگرفته است.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داده است، نیروهای انصارالله برای دستگیری «منصور هادی» ۱۰۰ هزار دلار جایزه در نظر گرفته‌اند.

خروج کارکنان عربستان، کویت، امارات و مصر از عدن

کارکنان و دیپلمات‌های کشورهای عربستان، امارات، کویت و مصر نیز پس از آن‌که سفارتخانه‌های خود را به «عدن» منتقل کرده بودند، با نزدیک شدن نیروهای انصارالله و ارتش یمن به «عدن» به سرعت از این شهر خارج شده و به کشورهای خود بازگشته‌اند.

درگیری شدید داخل «عدن»

منابع خبری گزارش داده‌اند با ورود نیروهای انصارالله و ارتش یمن به شهر «عدن» درگیری شدیدی بین این نیروها و آخرین بقایای طرفداران «منصور هادی» شکل گرفته است.

درگیری‌ها به خصوص در اطراف ساختمان رادیو و تلویزون عدن شدت دارد.

ضیف‌الله الشامی عضو شورای سیاسی انصارالله نیز در گفت‌و گو با المیادین، در خطاب به جنبش اعتراضی جنوب، آن ها را برادران خود خوانده و اینکه کمیته‌های مردمی در کنار مردم جنوب هستند و هیچ عداوتی بین ما و شما وجود ندارد.

وی در ادامه تأکید کرده است که کمیته‌های مردمی تاکنون به هیچ یک از هیأت‌های دیپلماتیک شلیک نکرده‌ادند.

وزیرخارجه منصور هادی: موافقت مصر و شورای همکاری خلیج فارس با اقدام نظامی در یمن / وزارت خارجه مصر: تکذیب می‌کنیم

به نقل از اسکای نیوز، در پی ورود ارتش و نیروهای کمیته مردمی وابسته به انصارالله یمن به شهر «عدن» محل حضور «منصور هادی»  «ریاض یاسین» وزیر امور خارجه دولت خودخوانده «منصور هادی» مدعی موافقت کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و مصر برای دخالت نظامی در یمن شد.

سخنگوی وزارت خارجه مصر دقایقی پس از این ادعا، در گفت‌و‌گو با اسکای نیوز، هرگونه دخالت نظامی در یمن را تکذیب کرد.

نیروهای انصارالله و ارتش یمن ظهر امروز با تسلط بر شهر « الحوط» مرکز استان «لحج» به سوی شهر «عدن» آخرین پایگاه طرفداران «منصورهادی» رئیس‌جمهور مستعفی و مورد حمایت عربستان گسیل شده و توانستند وارد شهر شوند.

سخنگوی انصارالله: آنچه در جنوب یمن رخ می‌دهد مبارزه میهنی ضد نیروهای تروریست و افراطی است

سخنگوی جنبش انصارالله اعلام کرد وقایعی که در جنوب یمن در حال وقوع هستند، مبارزه‌ای میهنی ضد نیروهای تروریست و افراطی است.  این خبر را شبکه خبری «المیادین»، روز چهارشنبه اعلام کرده است. این شبکه خبری پیشتر گزارش داده بود مبارزان جنبش انصارالله یمن از چندین محود وارد شهر «عدن» شده‌اند.

گزارش‌ها حاکی است «عبد ربه منصور هادی»، رئیس‌جمهور مستعفی یمن، متواری است و نیروهای مردمی توانسته‌‌اند وزیر دفاع را دستگیر کنند.

5 فروردین 1394