h آیا حضور آیت الله خامنه ای در مراسم ختم مادر روحانی کم سابقه بود؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آیا حضور آیت الله خامنه ای در مراسم ختم مادر روحانی کم سابقه بود؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آیا حضور آیت الله خامنه ای در مراسم ختم مادر روحانی کم سابقه بود؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آیا حضور آیت الله خامنه ای در مراسم ختم مادر روحانی کم سابقه بود؟

آیا حضور آیت الله خامنه ای در مراسم ختم مادر روحانی کم سابقه بود؟

آیا حضور آیت الله خامنه ای در مراسم ختم مادر روحانی کم سابقه بود؟

مراسم ترحیم بانو سکینه پیوندی والده رئیس جمهور صبح امروز چهارشنبه با حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار شد

به گزارش ظهور12 ؛ حضور رهبر انقلاب در این مراسم که بازتاب زیادی هم در رسانه های داخلی و خارجی داشت باعث شد تا اظهار نظراتی در این رابطه صورت بگیرد.

برخی سایت های مدافع دولت با کم سابقه خواندن این اقدام رهبری اینگونه نوشتند : آیت الله خامنه‌ای در اقدامی کم‌سابقه در مراسم ترحیم مادر حسن روحانی شرکت کرد.مراسم ختم مادر آقای روحانی روز چهارشنبه (پنجم فروردین) در مدرسه عالی «شهید مطهری» با حضور برخی از مقام‌های بلند‌پایه جمهوری اسلامی برگزار شد. آیت الله خامنه‌ای در شرایطی در این مراسم شرکت کرده که کمتر سابقه داشته در چنین برنامه‌هایی حضور یافته باشد.مقام معظم رهبری چند روز پیش نیز در مراسم تدفین خواهر خود شرکت نکرد و فرزندانش را به نمایندگی به این مراسم فرستاد.حضور رهبر انقلاب در مراسم تحریم مادر حسن روحانی تنها چهار روز پس از انتقاد صریح وی به سیاست خارجی دولت یازدهم صورت گرفته است.

سپس اینگونه برداشت کردند که " این اقدام آیت الله خامنه‌ای بسیار معنادار و در جهت حمایت حداکثری وی از رئیس جمهوری ایران بوده است! "

اما ایا این اقدام کم سابقه بود ؟

رهبر انقلاب در همه دولت ها در مراسم ختم والدین روسای جمهور ایران اسلامی شرکت کرده استکه در پاسخ فقط کافی است تا مخاطبین گرامی به لینک زیر مشاهده کنند که مربوط به خبری از حضور رهبر انقلاب در ختم پدر دکتر محمود احمدی نژاد میباشد : گزارش تصويري/مراسم بزرگداشت پدر رئيس جمهور در مدرسه عالي شهيد مطهري

کمک به تحقق شعار سال!

اگر قرار است در سال ۹۴ بر همدلی و هم‌زبانی میان مردم و دولت دامن زده شود باید پیشاپیش بدانیم که این همدلی و هم‌زبانی هنوز فقط شرط لازم برای رخداد اتفاق‌های خوب مورد انتظارمان است. باید متفکران و اهالی اندیشه روی چگونگی نفوذ «همدلی و هم‌زبانی» بر ساحت «اراده و رفتار» نیز مداقه و تأمل کنند. ما نیاز به جهدی نظری روی «موانع تبدیل‌شدن اندیشه به رفتار» هستیم و اگر به این موانع توجه نکنیم چه‌بسا به همدلی و هم‌زبانی – که هر دو مرتبط با حوزه‌ی باور هستند – هم برسیم اما باز به تغییرات موردنظرمان در حوزه‌ی اراده و رفتار دست پیدا نکنیم و به تعبیر رهبر انقلاب «نتیجه‌ای ملموس» مشاهده نکنیم.

رهبر انقلاب در سخنرانی نوروزی خود در حرم مطهر امام هشتم(ع) فرمودند : انتقادها از دولت باید در چارچوب منطق باشد / از این دولت‌ حمایت می‌کنم البته چک سفید امضا به کسی نمی‌دهم / دولت و کسانی که ابراز دلواپسی می‌کنند، تحقیر نکنند / مذاکره با آمریکا در مسئله هسته‌ای است و لاغیر ...

این سخنان رهبر انقلاب در سالی که به نام " دولت و ملّت، همدلی و هم‌زبانی " نامگذاری کرده اند بسیار سنجیده و حکیمانه بود زیرا تنش های دولت با منتقدان و مردمی که از برخی مواضع دولت مردان ناراحت بودند باعث شده بود تا جامعه دچار نوعی تشنج شود.

در هر حال و با تمام اتفاقاتی که پیش از این رخ داده است ، مسائلی که در حال حاضر پیش روی ملت ایران وجود دارد بسیار مهم تر از سخنان تنش زا جریان های چپ و راست است.امیدواریم که در سال جدید تمامی احزاب و گروه ها در جهت پیشرفت و توسعه کشور تلاش کنند.

5 فروردین 1394