h 120انسانی که منجمد شدند - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

120انسانی که منجمد شدند,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,120انسانی که منجمد شدند,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,120انسانی که منجمد شدند

120انسانی که منجمد شدند

120انسانی که منجمد شدند
بنیاد تمدید حیات آلکور یک مؤسسه غیردولتی است که در سال 1972 میلادی در «سکاتدزیل» ایالت «آریزونا»ی آمریکا تأسیس شد. این بنیاد، شناخته شده‌ترین نهاد جهان در زمینه تحقیقات و مطالعات سرمازیستی محسوب می‌شود. هدف سرمازیستی این است که با کمک انجماد بدن از مرگ کامل همه سلول‌ها و ساختار سلولی جلوگیری کند و آسیب به بافت‌ها را به حداقل برساند تا شاید در آینده نزدیک، به هوش آمدن دوباره پس از یک دوره انجماد امکان‌پذیر شود.
120 انسان منجمد درانتظار حیات!/عکس
در سرمازیستی که دانشی نوبنیاد است، دمای بدن انسان را تاحدی پایین می‌آورند که تا حد ممکن به بافت‌های بدن صدمه نرسد به این امید که بتوان در چند صد سال آینده فرد منجمد را دوباره زنده کرد. در این وضعیت فرد در حالت نیمه‌مرده قرار می‌گیرد و اغلب افرادی تن به این سرنوشت می‌دهند که به‌دلیل ابتلا به بیماری‌های لاعلاج و یا کهولت سن به آخر خط رسیده‌اند. افرادی که امروز برای منجمد شدن داوطلب می‌شوند به این واقعیت آگاه هستند که در حال حاضر روشی برای بازگشت آنها به حیات وجود ندارد بلکه فقط امیدوارند که شاید روزی علم به‌اندازه‌ای پیشرفت کند که بتواند آن‌ها را دوباره به زندگی بازگرداند. در حال حاضر بیش از 120 نفر در بانک انجماد بنیاد آلکور منجمد شده‌اند و 1005 نفر دیگر نیز در فهرست انجماد و مرگ موقت هستند. به گزارش ریپلی، از افراد مشهوری که به سرمازیستی تن داده‌اند می‌توان به «تد ویلیامز» قهرمان مشهور بیس‌بال اشاره کرد و سه دانشمند دانشگاه آکسفورد نیز به‌تازگی درخواست انجماد خود را به بنیاد آلکور ارائه کرده‌اند.
22 اسفند 1393