h ابوبکر البغدادی به شکست از سردار سلیمانی اعتراف کرد! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ابوبکر البغدادی به شکست از سردار سلیمانی اعتراف کرد!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ابوبکر البغدادی به شکست از سردار سلیمانی اعتراف کرد!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ابوبکر البغدادی به شکست از سردار سلیمانی اعتراف کرد!

ابوبکر البغدادی به شکست از سردار سلیمانی اعتراف کرد!

سرکرده داعش در پی شکست‌های پیاپی در تکریت به شکست این گروهک در برابر نیروهای عراقی در این شهر اعتراف کرد.

به گزارش فارس، «ابوبکر البغدادی» سرکرده داعش در پیامی که از طریق «رادیو الخلافه» وابسته به این گروهک تروریستی منتشر شده است، خطاب به تکفیری‌ها به شکست خود در تکریت اعتراف کرد.

در همین حال، سخنگوی داعش نیز در پیامی صوتی ضمن اعتراف ضمنی به شکست داعش در عراق و سوریه در خواست کرد که عناصر مسلح در صورت ناتوانی در رسیدن به اهداف خود در سوریه و عراق به غرب آفریقا مهاجرت کنند.

«ابومحمد العدنانی» سخنگوی تکفیری‌های داعش در پی پیشروی ارتش عراق و نیروهای مردمی در استان صلاح‌الدین و الانبار در پیامی صوتی اعلام کرد که «خلافت باقی خواهد ماند و صلابت آن بیشتر خواهد شد.»

خبرنگار «رادیو سوا» در صفحه توئیتر خود نوشت: «سخنگوی داعش در این پیام صوتی از مسلمانان خواست تا در صورت عجز و ناتوانی برای رسیدن به عراق و سوریه به غرب آفریقا مهاجرت کنند.»

خبرگزاری فرانسه نیز با اشاره به این پیام صوتی سخنگوی داعش اعلام کرد که ابو محمد العدنانی به نمایندگی از داعش با بیعت بوکوحرام موافقت کرده است و آن را قبول کرد.

سخنگوی داعش درخواست مهاجرت عناصر داعش به غرب آفریقا را پس از آن منتشر کرد که اخیرا داعش با گروه تروریستی «بوکوحرام» نیجریه بیعت کرده است.

استاندار استان صلاح‌الدین عراق اعلام کرد که تا دو یا سه روز دیگر شهر تکریت به طور کامل آزاد خواهد شد.

نیروهای ارتش عراق پس از چندین روز درگیری با عناصر تکفیری داعش در شهر تکریت مرکز استان صلاح الدین، روز گذشته موفق شدند وارد مرکز این شهر شوند.

شورای عشایر استانداری صلاح الدین نیز روز گذشته اعلام کرد که نیروهای عراقی ۹۰ درصد از اراضی تکریت را از دست داعش آزاد کنند.

دیروز حملات شدیدی به مناطق مرکز این شهر که افراد مسلح داعش مستقر هستند، انجام دادند تا جایی که خبرها از فروپاشی بسیار زیاد در صفوف عناصر تکفیری به علت این حملات و درگیری‌های طولانی با نیروهای عراقی حکایت دارد.

«خالد العبیدی» وزیر دفاع عراق امروز (پنجشنبه) به منظور بازدید از نزدیک تکریت و بررسی روند عملیات آزادسازی این شهر اعلام کرد که نبرد تکریت «حساس و تعیین کننده» است و حمله به مواضع داعش در مرکز استان صلاح الدین امروز انجام می گیرد.

جنبش «النجباء» یکی از تشکیلات نیروهای داوطلب مردمی برای مبارزه با داعش اعلام کرد که سرکرده‌های داعش به مبارزان خود فرمان عقب‌نشینی از شهر تکریت را صادر کرده است.

«نصر الشمری» مدیر روابط عمومی این جنبش در گفت‌وگو با شبکه ماهواره‌ای «السومریه» عراق گفت: اطلاعاتی در دست است که نشان می‌دهد سرکرده‌های داعش از نیروهای خود خواسته‌اند به سوی الشرقاط و سپس موصل عقب‌نشینی کنند.

الشمری گفت: این در حالی است که داعش تا پیش از این، عقب‌نشینی به موصل را شکست می‌دانست و هرکس را که از میدان‌های نبرد در استان صلاح‌الدین به این شهر می‌گریخت را اعدام می‌کرد.

22 اسفند 1393