h موضع گیری سعود الفیصل علیه ایران نشان دهنده همپیمانی با داعش است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

موضع گیری سعود الفیصل علیه ایران نشان دهنده همپیمانی با داعش است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,موضع گیری سعود الفیصل علیه ایران نشان دهنده همپیمانی با داعش است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,موضع گیری سعود الفیصل علیه ایران نشان دهنده همپیمانی با داعش است

موضع گیری سعود الفیصل علیه ایران نشان دهنده همپیمانی با داعش است

موضع گیری سعود الفیصل علیه ایران نشان دهنده همپیمانی با داعش است

پایگاه عراقی کتابات در مطلبی ضمن حمایت از نیروهای مردمی و انتقاد از مخالفان داخلی آنها آورده است: نیروهای مردمی امید را به عراقی ها بازگرداندند و مردم عراق اگر می‌خواهند که عزت نفس داشته باشند باید به این نیروها توجه کنند و با برگزاری تظاهرات به حمایت از این گروه ها بپردازند

این رسانه عراقی در ادامه با اشاره به مواضع سعود الفیصل وزیر خارجه عربستان علیه ایران و ادعای مطرح شده از سوی وی مبنی بر تسلط ایران بر عراق می افزاید: بار دیگر سعود الفیصل مدعی تسلط ایران بر عراق شد. نمی دانیم چرا هنگامی که ارتش عراق بر داعش پیروز می شود کشور مرتجع و عقب مانده عربستان موضع گیری می کند و این پیروزی را به ایران مربوط می داند و در حقیقت قصد دارد که به همه بگوید داعش همپیمان آن در منطقه است و داعش ابزار آن برای براندازی نظام سوریه و عراق است.

این موضع گیری عربستان در حالی مطرح می شود که ریاض از حکومت مصر در جنگ علیه تروریسم حمایت می کند. این دوگانگی مواضع از سوی رژیم سعودی هیچ توجیهی ندارد مگر اینکه عربستان در راستای دامن زدن به مشکلات طایفه‌ای حرکت می کند و از طریق مزدوران خود در داخل عراق که از ثروت های عراق استفاده می کنند و حامی عربستان هستند به دنبال مقاصد و نیات شوم خود است.

رسانه عراقی در ادامه می‌نویسد: ما منکر این موضوع نیستیم که ایران در جنگ علیه تروریسم به ما کمک می کند و مشاوران ایرانی به عراقی ها مشورت می دهند همانگونه که مشاوران آمریکایی حضور دارند. عراق از هر کشور غیور عربی که مایل به مبارزه با داعش باشد استقبال می کند اما متاسفانه کشورهای عربی در حال حاضر بمب گذار به عراق می فرستند.

اما در نهایت سحر به ساحر باز می گردد و شر سعودی ها و نتایج و تبعات حمایت از داعش به خود آنها باز می گردد و آینده زیاد دور نیست.

از سوی دیگر خلف عبدالصمد خلف رئیس پارلمانی الدعوه اعلام کرد: ما این موضع وزیر خارجه عربستان که مدعی تسلط ایران بر عراق شد و از آمریکا خواست که در جنگ زمینی در عراق مشارکت کند را محکوم می کنیم.

وی افزود: این اظهارات نشانه کینه توزی نسبت به عراقی هاست. پس از پیروزی های نیروهای مردمی علیه داعش این پیروزی ها گریه تاجران سیاسی را درآورده است. الدعوه و ائتلاف دولت قانون مخالف دخالت خارجی در عراق است امور عراق به خود عراقی ها مربوط می شود و احدی حق دخالت در آن ندارد و وزیر خارجه عربستان حق ندارد از آمریکا برای جنگ زمینی علیه داعش دعوت کند. اوضاع عراق رو به بهبود است و نیروهای مردمی بخش های زیادی را آزاد کرده‌اند.

17 اسفند 1393