h آخرین خبرها از سهمیه حج عمره از زبان رئیس سازمان حج و زیارت - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آخرین خبرها از سهمیه حج عمره از زبان رئیس سازمان حج و زیارت,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آخرین خبرها از سهمیه حج عمره از زبان رئیس سازمان حج و زیارت,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آخرین خبرها از سهمیه حج عمره از زبان رئیس سازمان حج و زیارت

آخرین خبرها از سهمیه حج عمره از زبان رئیس سازمان حج و زیارت

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: سهمیه عمره به دلیل کاهش 50 درصدی صدور روادید نصف شد.

سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به کاهش صدور روادید زائران عمره اظهار کرد: همه اقدامات لازم از سوی وزارت امورخارجه و سازمان حج و زیارت برای حل مشکل به وجود آمده در روند صدور روادید انجام شده است و منتظر عملیاتی شدن قول عربستان مبنی بر بازگرداندن روند صدور روادید به حالت عادی هستیم.

اوحدی با بیان اینکه در حال حاضر و به دلیل مشکل به وجود آمده سهمیه عمره نصف شده است بیان کرد: با شرایط حاضر تنها 50 درصد زائران به سرزمین وحی مشرف می شوند .

رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: اگر روند صدور روادید طی دو روز آینده حل نشود، جداول پروازی جدید اعلام خواهد شد بر همین اساس قرعه کشی به صورت استانی با تشکیل کمیته ای از مدیرکل اداره حج و زیارت استان، نماینده بعثه مقام معظم رهبری و مدیران کاروان ها انجام می شود.

وی اضافه کرد: بدین ترتیب از 230 هزار نفری که برای تشرف به عمره ثبت نام کرده اند، 110 هزار نفر برای اعزام به عمره مشرف شوند.

اوحدی با بیان اینکه اولویت اعزام با زائران فیش دار است، تاکید کرد: تمام سهمیه های دیگر از جمله عمره دانش آموزی لغو خواهد شد و هر زمان که مشکل صدور روادید برطرف شد، سهمیه ها مجددا واگذار خواهد شدو در غیر این صورت این سهمیه ها برای سال آینده حفظ خواهد شد.

رئیس سازمان حج و زیارت در ادامه افزود: به منظور پیگیری موضوع به صورت میدانی فردا عازم عربستان هستیم.

وی در پایان یادآور شد: سفارت و کنسورلگری های عربستان در مشهد از دو هفته پیش در اقدامی هماهنگ اقدام به کاهش 50 درصدی صدور روادید برای زائران ایرانی عمره کردند که این موضوع باعث اختلال در روند اعزام زائران به سرزمین وحی و لغو و جابجایی برخی پروازهای عمره شده است.

12 اسفند 1393