h اختتامیه جایزه بزرگ «مرگ بر آمریکا» با موزیک جدید حامد زمانی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اختتامیه جایزه بزرگ «مرگ بر آمریکا» با موزیک جدید حامد زمانی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اختتامیه جایزه بزرگ «مرگ بر آمریکا» با موزیک جدید حامد زمانی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اختتامیه جایزه بزرگ «مرگ بر آمریکا» با موزیک جدید حامد زمانی

اختتامیه جایزه بزرگ «مرگ بر آمریکا» با موزیک جدید حامد زمانی

اختتامیه جایزه بزرگ «مرگ بر آمریکا» با موزیک جدید حامد زمانی

محمد حسین نیرومند گفت: واقعه هشتم بهمن ۵۷، دومین کشتار بزرگ مردم ایران در میدان انقلاب به دستور مستقیم ژنرال آمریکایی بود اما میدان انقلاب از نماد این واقعه بزرگ خالی است.

به گزارش فراپرس به نقل از ندای انقلاب، محمدحسین نیرومند در مراسم اختتامیه دومین جایزه بزرگ بینالمللی «مرگ بر آمریکا» که شب گذشته در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، اظهار داشت: هشتم بهمن سال 57 روزی است که به دلیل بسته شدن فرودگاه تهران توسط بختیار برای ممانعت از حضور امام خمینی (ره) در تهران، علما در دانشگاه تهران تحصن کردند و زمانی که مردم تهران از این امر مطلع شدند از اقصینقاط به سمت میدان انقلاب سرازیر شدند.

وی ادامه داد: در ادامه این جریان، ژنرال هایزر با فرماندهان ایران جلسه داشت که وی در این جلسه دستور میدهد که به سمت مردم تیراندازی کنند؛ در واقع دومین کشتار مردم انقلابی در میدان انقلاب به دستور مستقیم این ژنرال آمریکایی اتفاق میافتد که حتی آقای قره باغی از این موضوع ناراحت میشود و به ژنرال هایزر میگوید دست تو به خون مردم ایران آلوده شد.

نیرومند یادآور شد: با توجه به اینکه رویداد مهمی در میدان انقلاب اتفاق افتاده است چه نشانهای و حتی نمادی از این واقعه تاریخی و انقلابی در این میدان دیده میشود؟!

وی بیان داشت: سالهاست که حرف میزنیم و شعار میدهیم اما در عمل مسئولان ما تجلی پیدا نمیکند اگر تجلی پیدا میکرد ما الان نمادی در میدان انقلاب به یاد آن واقعه بزرگ داشتیم.

نیرومند ضمن ابراز تاسف از برگزاری جشنواره فیلم فجر گفت: این جشنواره در ایام پیروزی انقلاب اسلامی برگزار میشود اما با این وجود میبینیم که در جشنواره امسال 2 فیلم به نمایش گذاشته شد که به نوعی آمریکا را توجیه میکرد و حالم از این اوضاع فرهنگی گرفته است.

این کارشناس و منتقد مسائل فرهنگی یادآور شد: سیدمسعود شجاعی طباطبائی به دلیل عوارض ناشی از استنشاق گازهای شیمیایی در جنگ تحمیلی اکنون در بیمارستان بستری است و گهگاهی با این مسئله مواجه میشوند.

وی گفت: با توجه به این موضوع اینکه وی دبیر هنری جایزه بزرگ «مرگ بر آمریکا» بوده، بنده به جای وی در این جشنواره حضور یافتم تا گزارشی از آثار این جشنواره بدهم.

نیرومند خاطرنشان کرد: حدود 4 هزار اثر از 43 کشور جهان به دبیرخانه رسید که نسبت به سال گذشته این آثار 2 برابر شده است در بخش کاریکاتور 1800 اثر در بخش پوستر 1200 اثر و در بخش عکس هزار عکس به دبیرخانه ارسال شده است.

10 اسفند 1393