h دختران انگلیسی در مسیر پیوستن به داعش/کلیپ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دختران انگلیسی در مسیر پیوستن به داعش/کلیپ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دختران انگلیسی در مسیر پیوستن به داعش/کلیپ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دختران انگلیسی در مسیر پیوستن به داعش/کلیپ

دختران انگلیسی در مسیر پیوستن به داعش/کلیپ

دختران انگلیسی در مسیر پیوستن به داعش/کلیپ

انتشار تصاویری جدید از سه دختر انگلیسی که این کشور را با هدف پیوستن به داعش ترک کرده اند، موضوع حضور آسان جوانان اروپایی در این گروه تروریستی را بیش از گذشته حساس کرده است.

شمیمه بیگم و امیره عباسه 15 ساله و خدیجه سلطانه 16 ساله که دانش آموزان یکی از مدارس شرق لندن هستند، هفدهم فوریه از طریق پروازی از فرودگاه گاتویک لندن، وارد استانبول ترکیه شده بودند.

به گزارش منابع انگلیسی، این تصاویر ویدئویی اواخر روز هفدهم فوریه و اوایل روز هجدهم فوریه از این دختران نوجوان در حالی که در یک ایستگاه اتوبوس در استانبول منتظر ایستاده اند، گرفته شده است.

گفته می شود این دختران سوار بر اتوبوسی شده اند که قرار بوده است به شهر «اورفا» در نزدیکی مرز سوریه برود. این تصاویر کمتر از 24 ساعت از زمان ترک این سه دختر نوجوان از خانه شان در شرق لندن و مسافرت مخفیانه شان به ترکیه گرفته شده است.

اسکاتلندیارد بر این باور است که این سه دختر با نیروهای داعش در مرز ترکیه دیدار کرده اند و هم اکنون در سوریه هستند . اسکاتلند یارد می گوید براساس مستندات به دست آمده، این دخترها پنج یا شش روز پیش به صورت قاچاقی از مرز «کیلیس» در جنوب ترکیه وارد خاک سوریه شده اند.

شبکه تلویزیونی بی بی سی نیز شامگاه شنبه به نقل از منابع محلی در ترکیه گزارش داد که این سه دختر توسط قاچاقچیان انسان از مرز ترکیه رد شده اند. در این گزارش به نقل از منابع یاد شده عنوان شده است که سه دختر انگلیسی پس از ورود به خاک سوریه، بلافاصله توسط افراد شبه نظامی داعش که در انتظار آنها بودند از محل دور شدند.

منابع انگلیسی، با انتقاد از غفلت مسئولان امنیتی این کشور درباره پیوستن سه دختر دانش آموز انگلیسی به گروه تروریستی داعش با سفر به ترکیه پرسیده بود: چه کسی مسئول این بی توجهی است و چرا در زمان مناسب اقدامی در این باره نشده است؟

«بلند آرینچ» معاون نخست وزیر و سخنگوی دولت ترکیه نیز دراین خصوص گفته است: تاسف آور است که انگلیس به این سه دختر جوان مظنون اجازه داده از آن کشور خارج و به استانبول سفر کنند و سه روز بعد ترکیه را از این موضوع مطلع می کند.

اما اسکاتلندیارد با رد ادعای این مقام ترک گفته است که یک روز بعد از مفقود شدن دختران انگلیسی، با مقامات ترکیه دراین خصوص تماس و شروع به همکاری کرده اند.

احزاب مخالف دولت ترکیه تاکید می کنند که از آغاز بحران در سوریه، ترکیه به یکی از درهای ورودی اصلی به سوریه برای افرادی شده است که برای پیوستن به داعش از اروپا وارد این کشور شده اند.

اندرو پارکرˈ مدیر کل سازمان امنیت داخلی انگلیس اخیرا گفت: شمار انگلیسی هایی که برای پیوستن به گروه های تروریستی و تکفیری به سوریه رفته اند، در حال حاضر در حدود 600 نفر هستند.

اما برخی دیگر از مقامات و منابع انگلیسی از جمله شهردار لندن، شمار این افراد که برخی دختر هستند، بسیار بیشتر از این تعداد برآورد کرده اند./مهر

دانلود

11 اسفند 1393