h فرود اضطراری هواپیمای آتا در مهرآباد/مسافران به هواپیمای معیوب بازگردانده شدند - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

فرود اضطراری هواپیمای آتا در مهرآباد/مسافران به هواپیمای معیوب بازگردانده شدند,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,فرود اضطراری هواپیمای آتا در مهرآباد/مسافران به هواپیمای معیوب بازگردانده شدند,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,فرود اضطراری هواپیمای آتا در مهرآباد/مسافران به هواپیمای معیوب بازگردانده شدند

فرود اضطراری هواپیمای آتا در مهرآباد/مسافران به هواپیمای معیوب بازگردانده شدند

هواپیمای حامل مسافران تبریزی به دلیل نقص فنی در سیستم هیدرولیک موتور سمت چپ پس از خروج از تهران و طی مسافتی مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد شد.

پرواز شماره۵۲۴۸ هواپیمایی آتا که در ساعت ۲۰:۱۰ شنبه شب فرودگاه مهرآباد را به مقصد فرودگاه شهید مدنی تبریز ترک کرده بود پس از طی مسافتی و در حالیکه مسافران در حال دریافت تغذیه خود بودند دچار نقص فنی شد و با بازگشت به تهران در شرایط بسیار نا متعادلی و به سختی در فرودگاه مهرآباد فرود اضطراری کرد.

این هواپیما به دلیل نقص فنی در سیستم هیدرولیک موتور سمت چپ تکان های شدیدی را تجربه کرد و با اعلام حالت غیر عادی داخل هواپیما مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد شد.

پس از فرود این هواپیما،مسافران به سرعت تخلیه شدند و با اعلام اینکه هواپیمای دیگری از تبریز برای انتقال آنها به مهرآباد می آید به سالن انتظار انتقال یافتند اما این پایان ماجرا نبود.مسافران پرواز شماره ۵۲۴۸ هواپیمایی آتا ساعتی بعد در کمال ناباوری به داخل همان هواپیمای معیوب بازگردانده شدند و اینبار با اعلام اینکه تعمیرات لازم انجام شده و جای هیچ نگرانی نیست،مسافران را برای پرواز مجدد مهیا کردند.هواپیما باردیگر روی باند قرار گرفت اما پس از یک تیک آف دوباره متوقف شد و مسافران بار دیگر به سالن انتظار بازگردانده شدند.

نکته تعجب آور اینکه اینبار هیچ توضیحی به مسافران داده نشد و درحالیکه حاضران از اتفاقات رخ داده و عدم پاسخگویی کادر پروازی و مسوولان هواپیمایی آتا در فرودگاه مهرآباد به شدت عصبانی بودند در سالن انتظار به انتظار هواپیمای جدید وعده داده شده نشستند.

این برای اولین بار است که مسافران هواپیمای در حال سقوط پس از فرود اضطراری به همان هواپیما بازگردانده می شوند تا مجددا پرواز را امتحان کنند.البته هواپیمایی آتا در تاخیر و... معروف است ولی این مورد برای اولین بار بود که رخ می داد.

امیدواریم مسوولان هواپیمایی آتا به این سوال مسافران و افکار عمومی پاسخ دهند که اگر هواپیما برای بار دوم پرواز می کرد و اینبار دچار سانحه ای تاسف بار می شد چه کسی پاسخگو بود؟

لازم به ذکر است مسافران این هواپیما تا ساعت مخابره این خبر که فعلا جان سالم به در برده اند و در فردوگاه مهرآباد سرگردان هستند.

10 اسفند 1393