h اگر آقای هاشمی ریاست مجلس خبرگان را به عهده بگیرد برای عده ای مشکل ساز خواهد شد! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اگر آقای هاشمی ریاست مجلس خبرگان را به عهده بگیرد برای عده ای مشکل ساز خواهد شد!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اگر آقای هاشمی ریاست مجلس خبرگان را به عهده بگیرد برای عده ای مشکل ساز خواهد شد!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اگر آقای هاشمی ریاست مجلس خبرگان را به عهده بگیرد برای عده ای مشکل ساز خواهد شد!

اگر آقای هاشمی ریاست مجلس خبرگان را به عهده بگیرد برای عده ای مشکل ساز خواهد شد!

محمدتقی فاضل میبدی از اعضای گروه موسوم به مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم در مصاحبه با «آفتاب» گفته است: عده خاصی هستند که از اوایل انقلاب تا به حال، به دنبال منافع خاص خود بوده و هستند و از بسیاری از افرادی که در انقلاب سابقه و ریشه دارند، می‌ترسند. یکی از آنها که می‌ترسند آقای هاشمی است.

او ادامه می‌دهد: این فضاسازی که در بیرون از مجلس خبرگان انجام می‌شود تا ایشان کاندیدا نشود، به دنبال همان جریان است وگرنه فضاسازی به این شکل و به دور از اصول اخلاقی کار سیاسی نیست، بلکه کار جناحی منفعت‌جویانه است.

فاضل میبدی درباره چرایی این فضاسازی‌ها عنوان می‌کند: اگر آقای هاشمی ریاست مجلس خبرگان را به عهده بگیرد، ممکن است برای عده‌ای خاص مشکل‌ساز شود. ایشان با سابقه طولانی به دنبال منافع کلان ملی است و قصد دارد که جامعه به گونه‌ای حرکت کند تا در آینده از جهت رهبری با مشکل مواجه نشود.

وی درباره ریاست مجلس خبرگان گفت: من فکر نمی‌کنم که این گروه اندک که در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 92 هم بازنده بودند، بتوانند کاری از پیش ببرند. حالا اینکه آقای هاشمی‌رفسنجانی خود مصلحت نداند و برای ریاست کاندیدا نشود، بحث دیگری است. اما من بر این باور هستم که تدبیر و اداره مجلس خبرگان رهبری که از نهادهای حساس کشور است، جز از آقای هاشمی رفسنجانی ساخته نیست، چون این کار بسیار حساسی است./کیهان

10 اسفند 1393