h ماجرای تصویر غم زده شهید حسین خرازی چیست؟+عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ماجرای تصویر غم زده شهید حسین خرازی چیست؟+عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ماجرای تصویر غم زده شهید حسین خرازی چیست؟+عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ماجرای تصویر غم زده شهید حسین خرازی چیست؟+عکس

ماجرای تصویر غم زده شهید حسین خرازی چیست؟+عکس

ماجرای تصویر غم زده شهید حسین خرازی چیست؟+عکس

شهید حسین خرازی سال 1336 در یکی از محله‌های شهر «اصفهان» در خانواده‌ای آگاه، متقی و با ایمان متولد شد. در عملیات کربلای 5 زمانی که در اوج آتش توپخانه دشمن، رساندن غذا به رزمندگان با مشکل مواجه شده بود، خود پیگیر جدی این کار شد که در همان حال خمپاره‌ای در نزدیکی‌اش منفجر شد و در روز هشتم اسفندماه 1365 به شهادت رسید.

مرتضی ابوفاضلی رزمنده و جانباز 50 درصد هشت سال دفاع مقدس. او در طول سال‌های جنگ تحمیلی با فرماندهان بزرگ اصفهانی از جمله شهید حسین خرازی و شهید مصطفی ردانی پور همراه بود و خاطرات مشترکی با آن‌ها دارد. ابوفاضلی ماجرای یکی از عکس‌های فرمانده شهید حسین خرازی را اینچنین روایت می‌کند:

یکی از عکس‌های شهید خرازی تصویری تقریبا محزون است که ماجرای آن به والفجر8 مربوط می‌شود. در جریان آزادسازی فاو در عملیات والفجر8 حسین خرازی فرمانده لشکر 14 امام حسین(ع) هم حضور فعال داشت. در میانه عملیات خبر شهادت سه تن از فرماندهان بزرگ را به او می‌دهند. یکی از آن‌ها شهید قوچانی بود که به مالک اشتر لشکر معروف بود زیرا اثری از ترس در وجودش نبود. دومین نفر شهید موحد دوست بود به همراه یک فرمانده دیگر و شنیدن خبر این سه تن همزمان با هم برایش سخت بود. از ناراحتی شنیدن از دست دادن یارانش خرازی همانجا که خبر را شنید، نشست و به ستونی تکیه داد. یکی از دوستان اصفهانی ما آنجا این عکس حزن آلود را از ایشان گرفت.

این عکس خاطره انگیز در ادامه قابل مشاهده است

ماجرای تصویر حزن‌آلود «حاج حسین» در والفجر۸+عکس

9 اسفند 1393