h نماینده کنگره آمریکا:توافق با ایران «خوب» نباشد، اجازه اجرای آن را نمی‌دهیم - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نماینده کنگره آمریکا:توافق با ایران «خوب» نباشد، اجازه اجرای آن را نمی‌دهیم,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نماینده کنگره آمریکا:توافق با ایران «خوب» نباشد، اجازه اجرای آن را نمی‌دهیم,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نماینده کنگره آمریکا:توافق با ایران «خوب» نباشد، اجازه اجرای آن را نمی‌دهیم

نماینده کنگره آمریکا:توافق با ایران «خوب» نباشد، اجازه اجرای آن را نمی‌دهیم

ریچارد کینگ عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید در صورتی که توافق هسته‌ای با ایران، از دید کنگره خوب نباشد، قانونگذاران آمریکایی راهی می‌یابند تا از اجرایی شدن آن جلوگیری کنند.

کینگ که با پایگاه صهیونیستی «عاروتص‌شوع» صحبت می‌کرد، گفت اگر توافق میان ایران و 1+5، توافقی خوب از دید کنگره نباشد، باید راه‌هایی برای جلوگیری از تأمین مالی توافق پیدا شود، یا اینکه «مکانیزمی به کار گرفته شود که این (توافق) نتواند اجرایی شود.»

وی همچنین با اعلام حمایت از سفر بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به واشنگتن برای سخنرانی در کنگره آمریکا، گفت باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا هم باید در این نشست حضور یافته و به اظهارات نتانیاهو در مورد ایران گوش دهد.

رئیس کمیته فرعی ضدتروریسم و اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا افزود: «بقای همه ما از سوی ایران با تهدید مواجه شده، اما شما دقیقا در همسایگی آن‌ها هستید و بیشتر از ما این مسئله را احساس می‌کنید... اطلاعات هیچ‌کس بیشتر از شما نیست.»

وی همچنین در توضیح اینکه چه توافقی «خوب» است، گفت توافق با ایران باید به طور کامل به برنامه هسته ای ایران پایان دهد، چراکه تنها در این صورت است که می توان از عدم دستیابی ایران به سلاح هسته ای اطمینان حاصل کرد.

جان بینر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا ماه گذشته میلادی در حالی که تنها یک روز از سخنرانی اوباما و انتقادات وی از تلاش‌ها برای تخریب مذاکرات هسته‌ای می‌گذشت، آنطور که کاخ سفید می‌گوید، بدون هماهنگی با دولت، نتانیاهو را برای سخنرانی در کنگره، به واشنگتن دعوت کرد.

مسئله حضور و یا عدم حضور نتانیاهو در واشنگتن، به موضوع داغ این روزهای رسانه‌ها و مقامات آمریکایی بدل شده است. نتانیاهو اعلام کرده این سفر را انجام می‌دهد، جمهوری‌خواهان از وی استقبال کرده‌اند و در مقابل دولت و بسیاری از دموکرات‌ها سخنرانی وی را بایکوت کرده‌اند.

9 اسفند 1393