h دستور پوتین برای یافتن قاتل مخالفش - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دستور پوتین برای یافتن قاتل مخالفش,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دستور پوتین برای یافتن قاتل مخالفش,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دستور پوتین برای یافتن قاتل مخالفش

دستور پوتین برای یافتن قاتل مخالفش

«بوریس نمتسوف» معاون اسبق نخست‌وزیر روسیه روز جمعه توسط افراد ناشناس، در مسکو به قتل رسید.

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه ساعتی پس از مرگ نمتسوف، با صدور بیانیه‌ای این اقدام «وحشیانه» را محکوم کرده و قتل این مقام سابق دولت بوریس یلتسین را، اقدامی «تحریک‌آمیز» توصیف کرد.

رئیس‌جمهور روسیه همچنین دولت این کشور را مأمور کرده تا کمیته‌ای اضطراری برای تحقیق در مورد قتل نمتسوف تشکیل شود. همچنین پلیس اعلام کرده است که در حال بازجویی از فردی است که به هنگام تیراندازی، همراه نمتسوف بوده است.

به نوشته پایگاه خبری اسپوتنیک، گزارش‌های اولیه حاکی از آن است که یک خودروی ناشناس در کنار نمتسوف توقف کرده و سپس افراد حاضر در آن، به سمت وی آتش گشوده‌‌‌اند.

نمتسوف 55 ساله از منتقدان دولت روسیه به شمار می‌رفت و به همین جهت مرگ وی با پوشش گسترده خبری در رسانه‌های غربی مواجه شده است.

«النا الکسیوا» سخنگوی وزارت کشور روسیه ضمن تائید مرگ آقای نمتسوف، گفته است: «امروز حدود ساعت 11:15 شب، نمتسوف با یک خانم روی پل "بولشوی کامنی" در حال قدم زدن بود. یک خودرو به وی نزدیک شد و از فاصله نزدیک چند گلوله به سمت وی شلیک کرد. چهار گلوله به پشت نمتسوف اصابت کرده است.»

وی افزود: «خانمی که با وی بود، در حال حاضر در یکی از پاسگاه‌های پلیس مسکو، تحت بازجویی قرار دارد.»

در حال حاضر جست‌وجو برای یافتن ضارب یا ضاربین احتمالی این چهره سرشناس عرصه سیاسی روسیه در جریان است./فارس

9 اسفند 1393