h بزرگترین مین جهان در عراق +تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بزرگترین مین جهان در عراق +تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بزرگترین مین جهان در عراق +تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بزرگترین مین جهان در عراق +تصاویر

بزرگترین مین جهان در عراق +تصاویر

بزرگترین مین جهان در عراق +تصاویر
نیروهای ارتش عراق به کمک نیروهای مردمی موسم به «الحشد الشعبی»، در جریان پاکسازی مناطق آلوده به مین‌های کار گذاشته شده به دست گروه تروریستی داعش توانستند در مسیر شهر تکریت بزرگ‌ترین مین زمینی را خنثی کنند. در ادامه شکست‌های پی در پی گروه تروریستی داعش در مناطق مختلف عراق، تروریستهای داعش در حین عقب‌نشینی و به منظور کند کردن پیشروی نیروهای ارتش عراق و نیروهای مردمی، صدها بمب و مین و تله انفجاری را در جاده‌ها، معابر، کوچه‌ها و منازل مردمی که به دلیل حضور داعش در این منطقه مجبور به مهاجرت شدند، نصب کرده‌اند.
 
ارتش عراق به کمک نیروهای مردمی در ادامه پاکسازی شهرها و مناطق آلوده از گروه تروریستی داعش، عملیات بزرگی را از روز سه‌شنبه در جهت پاکسازی شهر تکریت آغاز کرده است. روز گذشته استاندار استان صلاح دین عراق اعلام کرد که حدود 5000 هزار نفر از نیروهای مردمی عراق به همراه تجهیزات بسیار زیادی وارد استان شده‌اند و آماده آغاز پاکسازی مناطق مختلف استان به خصوص شهر تکریت هستند.
یکی از عوامل کند شدن عملیات نیروهای عراقی در جهت پاکسازی مناطق مختلف کار گذاشتن هزاران مین توسط گروهک تروریستی داعش در جاده ها و شهرهای تحت سیطره آنهاست؛ به همین دلیل نیروهای عراقی قبل از انجام عملیات، مجبور به پاکسازی و خنثی‌سازی مناطق مختلف آلوده به می شود.
8 اسفند 1393