h احمدی نژاد به ترکیه رفت +تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

احمدی نژاد به ترکیه رفت +تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,احمدی نژاد به ترکیه رفت +تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,احمدی نژاد به ترکیه رفت +تصاویر

احمدی نژاد به ترکیه رفت +تصاویر

احمدی نژاد به ترکیه رفت +تصاویر
محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق در اولین سفر خارجی خود پس از فاصله گرفتن از مقام ریاست جمهوری، امروز پنجشنبه تهران را به مقصد استانبول ترک کرد تا در مراسم نکوداشت مرحوم نجم‌الدین اربکان از شخصیت‌های برجسته ترکیه شرکت کند.

این سفر، بنا به دعوت رسمی فرزند مرحوم اربکان و رئیس بنیاد اربکان انجام می‌شود و قرار است احمدی‌نژاد، در مراسم یادبودی که به مناسبت چهارمین سالگرد درگذشت اولین نخست‌وزیر اسلام‌گرای ترکیه برگزار می‌شود، سخنرانی کند.

احمدی‌نژاد به ترکیه رفت+عکس

نجم‌الدین اربکان موسس «دیدگاه ملی» در ترکیه و از پیشگامان ایجاد وحدت بین ملت‌ها، در سال 2011 میلادی و در سن 85 سالگی چشم از جهان فرو بست.

بنابر گزارش سایت مهر مردم، نخبگان ترکیه شامل علما، روحانیون، دانشگاهیان، جوانان و نمایندگان اصناف، تجار و بازرگانان این کشور با احمدی‌نژاد ملاقات خواهند کرد. همچنین برخی از شخصیت‌های ترکیه و اهالی فرهنگ و اندیشه از جمله شماری از نویسندگان و روزنامه‌نگاران این کشور‌، جداگانه با احمدی‌نژاد دیدار و گفت‌و‌گو می‌کنند.

بورسا محل برگزاری مراسم یادبود مرحوم اربکان، چهارمین شهر مهم ترکیه و مرکز استانی به همین نام است و امام خمینی (رض) در مسیر تبعید به عراق، به مدت هشت ماه میهمان مردم شهر بورسا بودند که به گرمی مورد استقبال آنان قرار گرفتند.

احمدی‌نژاد به ترکیه رفت+عکس

در سفر سه روزه احمدی‌نژاد به ترکیه‌، ثمره هاشمی‌، الهام‌، میرتاج الدینی‌، حجت‌الاسلام بهرامی، امیدی‌، تمدن و شمقدری وی را همراهی می‌کنند.

احمدی‌نژاد، رییس جمهور سابق در سال 1391 نیز در پیامی به همایش بین‌المللی اربکان در آنکارا، نگاه مبتنی بر عدالت و انسان‌دوستی نجم‌الدین اربکان را ریشه در اعتقادات اسلامی وی و موجب چالش او با محافل استکباری و صهیونیستی دانسته بود.

7 اسفند 1393