h بازبینی قانون ممنوعیت حجاب اسلامی در مدارس روسیه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بازبینی قانون ممنوعیت حجاب اسلامی در مدارس روسیه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بازبینی قانون ممنوعیت حجاب اسلامی در مدارس روسیه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بازبینی قانون ممنوعیت حجاب اسلامی در مدارس روسیه

بازبینی قانون ممنوعیت حجاب اسلامی در مدارس روسیه

قرار است این روزها، دادگاه عالی روسیه، قانون "ممنوعیت حجاب اسلامی در مدارس" را مورد بازبینی قرار دهد. پیروان اسلام، به عنوان دومین دین بزرگ روسیه، حدود 15 درصد از جمعیت تقریباً 145 میلیونی این کشور را تشکیل می‌دهند.

اخراج برخی از دانشجویان محجبه اسلامی از مدارس این کشور، اعتراض مسلمانان و آزادی خواهان روسیه را در پی داشته است و به همین سبب، باعث شد تا قانون ممنوعیت حجاب در مدارس فدراسیون روسیه را برای بازبینی مجدد به دادگاه عالی ارسال دارند.

در میان همه اعتراضات و اقدامات، نامه مفتی اعظم روسیه به رییس جمهور ولادیمیر پوتین، بازتاب گسترده ای در رسانه های جهان داشته است.

چند روز پیش، مفتی اعظم روسیه جناب آقای شیخ راویل عین الدین (Rawil Gaynetdin) در نامه ای به رییس جمهور فدراسیون روسیه، از وی خواست تا از حق دختران مسلمان برای داشتن حجاب در مدارس و دانشگاه‌ها دفاع کند.

او در نامه سرگشاده خود نوشته است که مسأله پوشیدگی بانوان در همه ادیان ابراهیمی و فرهنگ‌های مختلف وجود دارد.

باید به جناب آقای شیخ راویل عین الدین مفتی اعظم روسیه تبریک گفت و از ایشان قدردانی کرد که اینگونه از حجاب اسلامی و حق مسلّم زنان مسلمان دفاع می کند.

مطمئناً همه پیروان ادیان ابراهیمی و بخصوص مسلمانان با غیرت، موضع شرافتمندانه ایشان در ارسال نامه به رییس جمهور روسیه جهت دفاع از حجاب را، خواهند ستود.

ایشان باید بدانند که همه مسلمانان جهان هم صدای با ایشان و مسلمانان روسیه، از داشتن حجاب اسلامی دفاع خواهند کرد.

آری! همه مسلمانان، به اسلام و به حقوقی که برای زنان مقرّر کرده و آنها را در ارزش های والای انسانی در با مردان برابر قرار داده، افتخار می کنند.

این حق برای زن است که خود را از نظرهای شهوانی مردهای شهوتران در اماکن عمومی بپوشاند. کدام قانون می تواند این حق را از او سلب کند؟

آیا می توان تعداد زیادی از افراد یک کشور بزرگ که مدعی دفاع از آزادی است را از برخی حقوق خود محروم ساخت؟

همه مسلمانان روسیه، امّیدوارند که مسئولان روسیه، از درخواست مفتی اعظم روسیه با روی باز استقبال کنند و با رفع ممنوعیت حجاب در مدارس روسیه، آزادی را به بخش عظیمی از جمعیت این کشور بازگردانند.

 
22 بهمن 1393