h کتاب ابن تیمیه در اردن به آتش زده شد +عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

کتاب ابن تیمیه در اردن به آتش زده شد +عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,کتاب ابن تیمیه در اردن به آتش زده شد +عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,کتاب ابن تیمیه در اردن به آتش زده شد +عکس

کتاب ابن تیمیه در اردن به آتش زده شد +عکس

کتاب ابن تیمیه در اردن به آتش زده شد +عکس
شماری از دانش‌آموزان مدرسه‌ای در اردن در اعتراض به زنده سوزاندن «معاذ الکساسبه» خلبان اردنی به دست عناصر تروریستی داعش کتاب‌های ابن تیمیه را به آتش کشیدند.
گروه تروریستی داعش در فیلم جدید خود برای توجیه زنده سوزاندن خلبان اسیر اردنی‌، به فتوایی از ابن تیمیه استناد کرد. ابن تیمیه بعد از قرن‌ها، هنوز یکی از بارز‌ترین مراجع فکری گروه‌های وهابی ازجمله گروه تروریستی داعش است.
داعش از فتوای ابن تیمیه به عنوان سند شرعی برای آتش زدن الکساسبه استفاده کرد؛ اما برخی داعش را به تحریف این فتوا و خارج کردن آن از سبک و سیاق معمول متهم کردند، و گفتند که این فتوا مربوط به اجساد کشته شدگانی است که آن‌ها را «کفار» توصیف می‌کنند و نه زندگان. داعش در پیام خود در این فایل ویدئویی، نظری از ابن تیمیه در مجاز بودن مثله کردن با ادعای «تبلیغ اسلام» و «ایجاد وحشت در دل دشمنان» مطرح کرده است. ابن تیمیه می‌گوید که «اگر کفار مسلمانان را مثله کردند، مقابله به مثل کنید و آن‌ها را مثله کنید». اما نهادهای دینی رسمی اهل سنت موضعی قاطعانه گرفتند و در این راستا «احمد الطیب» شیخ الازهر مصر به شدت عملیات آتش زدن الکساسبه را محکوم کرد و آن را اقدامی تروریستی دانست که گروه تروریستی و شیطانی داعش آن را مرتکب شد. اهل سنت که در طول قرون متمادی برادرانه با شیعیان در مناطق مختلف دنیا زیسته‌اند از ابن تیمیه و پیروانش به مانند شیعیان دل خونی دارند و اساسا آنان را مسلمان نمی‌دانند چه رسد به آنکه بخواهند دامن اهل سنت را به نسبت دادن او به اهل سنت لوث کنند.
منبع: ابنا
19 بهمن 1393