h روحانی : ملت ما از تحریم و تهدید نمی‌ترسد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

روحانی : ملت ما از تحریم و تهدید نمی‌ترسد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,روحانی : ملت ما از تحریم و تهدید نمی‌ترسد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,روحانی : ملت ما از تحریم و تهدید نمی‌ترسد

روحانی : ملت ما از تحریم و تهدید نمی‌ترسد

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی هم‌اکنون و پس از ورود به میدان نقش جهان به سخنرانی پرداخت و با اشاره به اینکه زبان از قدردانی مردم اصفهان قاصر است، اظهار کرد: مردم اصفهان را از سال 54 تا 56 به خوبی می‌شناسم و مردمی که برای به اهتزاز درآمدن پرچم «لاالله‌الا‌الله محمد رسول‌الله علی ولی‌الله» چه‌ها که نکردند.

وی افزود: من یادم نمی‌رود که این جمعیت عظیم و بی‌نظیر سال 56 در مسجد حکیم اصفهان و مسجد سید، با همه وجود برای اسلام و انقلاب به میدان آمدند و اصفهان اولین شهری بود که علیه رژیم گذشته حکومت نظامی کرد.

رئیس جمهور ادامه داد: اصفهان اولین شهری است که قبل ورود امام به اصفهان اعلام پیروزی کردند.

وی ادامه داد: این مردم عزیز و فداکار کنار امام و انقلاب ایستادند و توانستند برای دفاع از کشور در دوران دفاع مقدس تلاش کنند و ما هر کجا مشکل داشتیم دستمان به سوی لشکر امام حسین اصفهان دراز بود.

روحانی در ادامه یاد سرداران شهید هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشت و افزود: درود خدا بر روان بلند سرداران شهید اصفهان سردار شهید حسین خرازی، سردار بزرگ ابراهیم همت و شهید کاظمی و حجت‌الاسلام ردانی‌پور و کلاهدوز و اقارب‌پرست و خلیفه سلطانی و خلبان قهرمان شهید اردستانی و شهید دکتر بهشتی باد.

وی با بیان اینکه اینجا نصف جهان است و اگر هم اصفهان نصف جهان هم نباشد، نصف جان ایران است، تاکید کرد: به بزرگان اصفهان افتخار می‌کنیم و بعد از 36 سال امروز آماده‌تر از هر روز آماده‌ایم تا از خط امام و رهبری و تشیع دفاع کنیم.

رئیس جمهور ادامه داد: مردم بزرگ ایران و خطه اصفهان در طول 36 سال تمامی معضلات را پشت سر گذاشتند و این بار هم با حمایت ملت بزرگ ایران تمام معضلات را پشت سر خواهیم گذاشت.

* روحانی خطاب به دنیا؛ شما که بمب اتم ساختید چه کردید

روحانی تصریح کرد: به ما می‌گویند ایران نباید بمب اتم بسازد شما که بمب اتم ساختید چه کردید آیا شما توانتستید با بمب‌های اتم خود برای اسرائیل غاصب و آمریکا و غرب امنیت درست کنید؟

وی تاکید کرد: ما نیاز به بمب اتم نداریم ما ملت بزرگ و فداکار و متحد داریم ما جوانان عزیزی داریم دیدید که با همه فشارها و تحریم ها ماهواره به فضا پرتاپ کرد.

روحانی با اشاره به کشور آمریکا گفت: شما نتوانستید هنوز مردمتان را زیر پوشش بیمه قرار دهید، شما نتوانستید در آمریکا مسئله درمان را حل و فصل کنید اما نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به پشتوانه ملت کاری کرد که مردم به طور متوسط تنها چهار درصد هزینه‌های درمان را پرداخت می‌کند.

* هیچ کجای دنیا اصفهان و میدان امام شما نمی‌شود

وی با بیان اینکه این ملت از تحریم و تهدید نمی‌ترسد و راه توسعه را ادامه خواهد داد، تاکید کرد: هیچ کجای دنیا اصفهان و میدان امام شما نمی‌شود، اصفهان به عنوان نماد تمدن اسلامی و حکومت یکپارچه ایران امروز قطب کشاورزی، فناوری نوین، دانشگاه، حوزه، اندیشمندان ما آثار گرانقدر تاریخی ما از است.

* مدیریت یکپارچه حوزه‌های آبریز به تصویب رسیده است

رئیس جمهور با اشاره به مهم‌ترین مسئله‌ای که اصفهان با آن درگیر است، گفت: در دولت یازدهم جلسات متعدد شورای عالی آب تشکیل شده و در این شورا مدیریت یکپارچه حوزه‌های آبریز به تصویب رسیده است.

وی افزود: اجرای این مصوبات بعد از یک‌ونیم سال که کشت انجام نشده بود، امسال به حمدالله کشت پاییزه به حول و قوه الهی انجام شد.

روحانی همچنین از در دست اجرا بودن سامانه دوم آب شرب اصفهان خبر داد و اضافه کرد: دولت با تمام توان اجرای کامل آن را به صورت جدی دنبال می‌کند.

رئیس جمهور ایران تصریح کرد: این اقدام برای تامین آب شرب قابل اطمینان 5 میلون نفر در این استان انجام شد.

وی گفت: با تلاش وزارت نیرو تا پایان سال 94 سامانه آبرسانی چهار شهرستان به پایان می‌رسد.

روحانی در محضر مردم اصفهان تاکید کرد: حفاری تونل سوم بعد از 20 سال پایان یافته و آب در این تونل 23 کیلومتری با استفاده از پمپاژ و به صورت موقت جاری شده است.

* الگوی آبیاری باید تغییر کند

رئیس جمهور با اشاره به خشکسالی‌های پیاپی در ایران گفت: برای حل مشکل آب در سراسر کشور باید دست به دست هم دهیم و الگوی آبیاری تغییر کند چرا که ما دچار یک خشکسالی ممتد هستیم و سالیان دراز امکان دارد خشکسالی منابع آبی موجود کشور ادامه یابد.

وی با بیان اینکه باید الگوی کشت در سراسر کشور از جمله اصفهان، تغییر کند، گفت: باید استفاده از مخازن آب نیز تغییر کند و تلاش دولت نیز بر این مبنا است که به تدریج از پساب فاضلاب هم استفاده کنیم.

* زاینده‌رود مظهر تمدن تمام ایرانی‌ها است

روحانی با اشاره به اینکه با بهینه سازی آبیاری در سراسر کشور و به ویژه اصفهان باید زاینده‌رود زنده و زاینده بماند، تصریح کرد: زاینده‌رود فقط مظهر تمدن اصفهانی‌ها نیست بلکه مظهر تمدن تمام ایرانی‌هاست.

رئیس جمهور در ادامه صحبت‌های خود با بیان اینکه ما به حول و قوه الهی در راستای تامین منابع آبی تلاش می‌کنیم، اظهار کرد: در این راستا به وزارت نیرو و استاندار اصفهان دستور می‌دهم اگر آب زاینده‌رود به اندازه کافی هم نباشد، نباید خشک شود.

* اصفهان را آباد و سرزنده می‌کنیم

وی ادامه داد: با همه توان تلاش می‌کنیم تا اصفهان را آباد و سرزنده کنیم و از نظر آب و هوا و سایر نیازمندی‌ها به نقطه‌ای برسانیم که همه مردم خوشحال باشند.

روحانی در ادامه به راه‌آهن سریع‌السیر تهران ـ قم ـ اصفهان اشاره کرد و گفت: این خط باید سریع‌تر راه‌اندازی شود و برای این منظور 2 میلیارد و 600 میلیون دلار منابع برای آن تامین کرده‌ایم که با تکنولوژی جدید و سرعت 300 کیلومتر عملیاتی خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای صنعت کشاورزی به ویژه گلخانه‌ای تسهیلات لازم قرار داده‌ایم، افزود: برای صنعت کشور یک‌هزار میلیارد تومان برای سرمایه در گردش و 2 هزار و 500 میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های معدنی و صنعتی اختصاص داده‌ایم و تا پایان سال 95، نیز ‌40 هزار اشتغال جدید به وجود خواهیم آورد.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به آلودگی هوا تصریح کرد: وضعیت هوا امسال نسبت به سال گذشته به مراتب بهتر است، اگرچه هنوز نسبت به حد مطلوب فاصله داریم، اما امسال 40 روز هوای ناسالم کمتر نسبت به سال گذشته در اصفهان داشته‌ایم.

* بودجه 40 هزار میلیاردی برای مرمت آثار اصفهان

وی همچنین در زمینه آثار تاریخی در اصفهان بیان کرد: بودجه 40 میلیارد تومانی برای مرمت این آثار در نظر گرفته‌ایم.

روحانی در پایان خاطر نشان کرد: همچنین 28 پروژه مهم با 651 میلیارد تومان برای اصفهان در نظر گرفته‌ایم که همه در دو سال آینده عملیاتی خواهد شد.

15 بهمن 1393