h استرالیا قهرمان کاپ2015آسیا شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

استرالیا قهرمان کاپ2015آسیا شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,استرالیا قهرمان کاپ2015آسیا شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,استرالیا قهرمان کاپ2015آسیا شد

استرالیا قهرمان کاپ2015آسیا شد

به گزارش "ورزش سه"، ماراتن 120 دقیقه ای استرالیا-کره، در نهایت با برتری زردپوشان میزبان به پایان رسید و آنها موفق شدند برای اولین بار ، مدال طلای جام ملت‌های آسیا را به دست آورند. بازی در نیمه ی اول با برتری کره ای ها آغاز شد و 20 دقیقه ابتدایی بازی در اختیار آنها بود. هر چند که کره نتوانست موقعیت خاصی در این 20 دقیقه روی دروازه استرالیا ایجاد کند. پس از 20 دقیقه، استرالیا کم کم نبض بازی را در دست گرفت و موفق شد چندین حمله روی دروازه کره طرح ریزی کند که مثل حملات کره، آنها هم راه به جایی نبردند. بار دیگر در دقیقه 35 این کره بود که توپ و میدان را در اختیار گرفت ولی بر خلاف جریان بازی، استرالیا موفق شد در دقیقه 42 روی شوت دیدنی لونگو به گل برسد و نیمه ی اول را با برتری به رختکن برود. نیمه ی دوم بار دیگر با برتری کره شروع شد و قرمز پوشان، چندین بار موفق به ایجاد خطر روی دروازه استرالیا شدند و استرالیا، بیشتر در دفاع شرکت می‌کرد و می‌خواست از تک گل خود استفاده کند. تعویض تیم کیهیل نیز نشان می‌داد که سرمربی این تیم، قصد ندارد گل‌های بیشتری به ثمر برساند. با این حال،در حالی که استرالیایی ها خود را برای جشن قهرمانی آماده کرده بودند، در دقیقه 91، هونگ مین سون موفق شد گل تساوی بخش را به ثمر برساند و بازی را به وقت های اضافه ببرد. در وقت های اضافه اول، استرالیا بهتر از حریف خود کار کرد و با وجود اینکه ابزار هجومی قدرتمندی در زمین نداشت، موقعیت‌های بهتری نسبت به کره خلق کرد که روی یکی از همین موقعیت‌ها در دقیقه 104، ترویسی موفق شد گل دوم استرالیا را به ثمر برساند و تیمش را بار دیگر پیش بیندازد. پس از این گل، کره در وقت اضافه دوم کاملا جلو کشید و به دنبال گل تساوی بخش بود تا بازی را به پنالتی ببرد ولی تلاش مهاجمان و هافبک‌های این تیم، در مقابل دفاع سازمان یافته و منظم استرالیا راه به جایی نبرد و در نهایت، استرالیا برای اولین بار قهرمان جام ملت‌های آسیا شد.

ترکیب دو تیم: استرالیا: کره جنوبی: محل برگزاری: ورزشگاه ANZ سیدنی داوران: علیرضا فغانی، رضا سخندان و محمدرضا ابوالفضلی

شیح سلمان و سپ بلاتر در ابتدای بازی با بازیکنان دو تیم خوش و بش کردند آمار بازی در 30 دقیقه ابتدایی

جدی ترین موقعیت بازی تا دقیقه 36؛ حرکت هماهنگ کره ای ها، در نهایت با ضربه هو سئونگ مین به بیرون رفت

دقیقه 43: گل برای استرالیا توسط لونگو ! بر خلاف جریان بازی، هافبک استرالیا در پشت محوطه ی جریمه پا به توپ شد و با یک ضربه ی دقیق و زیبا، دروازه ی کره را باز کرد. کارت های زرد نیمه اول: فرانیچ (5) داویدسون (41) (استرالیا)

کارت زردهای نیمه دوم:‏ اسپیرانوویچ (56) یدیناک (66) کروسه (66) استرالیا‏

دقیقه 90+1: گل برای کره جنوبی !! در حالی که نیمکت استرالیا آماده جشن قهرمانی بود، هونگ مین سون در موقعیت تک به تک قرار گرفت و با یک ضربه دقیق، گل تساوی بخش کره را در دقایق پایانی به ثمر رساند تا حالا همه چیز به تساوی کشیده شود.

دقیقه 104: گل دیدنی برای استرالیا توسط ترویسی ! روی حرکت فوق‌العاده یوریچ در گوشه محوطه جریمه و دریبل مدافع کره و سانتر او، دروازه بان کره دفع ناقضی انجام داد و ترویسی موفق شد به راحتی توپ را وارد دروازه کره کند.

11 بهمن 1393