h زیباترین سینماهای دنیا +تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

زیباترین سینماهای دنیا +تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,زیباترین سینماهای دنیا +تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,زیباترین سینماهای دنیا +تصاویر

زیباترین سینماهای دنیا +تصاویر

زیباترین سینماهای دنیا +تصاویر یک پزشک/تاریخ سینما ۱۲۰ سال قدمت دارد, از آخرین سالهای قرن ۱۹ تا آغاز قرن ۲۱. تصاویر متحرک بتدریج از کاروانهای شادی شروع شد و تا آنجا پیشرفت کرد که یکی از مهمترین ابزار ارتباطات و تفریحات و رسانه پرتعداد قرن ۲۰ شد. تصاویر متحرک فیلمها تحت تاثیر سه عامل هنر، تکنولوژی و سیاست بوده است.قبل از پیدایش سینما نمایش و رقص مولفه‌های مشترک بسیاری با فیلم داشت، از قبیل متن نمایش، نورپردازی، طراحی لباس، تولید، کارگردانی، بازیگری، بینندگی، مستمعین و درجه بندی. سابقه دو هنر فوق به هزاران سال قبل از فیلم بر می گردد. بسیاری از اصطلاحات فنی این دو حوزه نیز در آینده در نظریه و نقد فیلم بکار رفت مثل اصطلاح میزانسن. در سال ۱۸۷۸ میلادی، ادوارد مایبریج با حمایت مالی للاند استانفورد که سیاستمدار و موسس دانشگاه استنفورد بود موفق به عکسبرداری پشت سر هم از اسبی به نام سالی گاردنر شد. این عکسهای متوالی توسط ۲۴ دوربین پشت سر هم برداشته شد. آزمایش فوق در ۱۱ ژوئن در مزرعه پالو آلتو و با حضور نشریات برگزار شد. دوربین ها به موازات حرکت اسب در یک مسیر مستقیم قرارداده شد و شاتر هر دوربین بوسیله سیمی که با سم اسب در ارتباط بود کنترل می شد. هر تصویر در یک هزارم ثانیه برداشت می شد ( تصویر زیر ).
220px-Muybridge_race_horse_animated
فیلم بعدی که تجربه شد منظره باغ روندهای بود که در ۱۴ اکتبر ۱۸۸۸ میلادی بوسیله لوئیس پرینس در لیدز، ایالت یورکشایر غربی انگلیس ساخته شد. لذا انگلیس بعنوان اولین کسانی که تصویر متحرک دست یافته اند شناخته می شوند.در ۲۱ ژوئن ۱۹۸۹ میلادی، ویلیام گرین حق امتیازی به شماره ۱۰۱۳۱ برای دوربین کرونوفوتوگرافیک اش گرفت. ظاهرا دوربین او قادر به گرفتن ۱۰ عکس بر روی فیلم سلولولید سوراخ دار بوده است. گزارشی از این دوربین در روزنامه عکسی انگلستان در تاریخ ۲۸ فوریه ۱۸۹۰ میلادی منتشر شد. گرین یک سری تصویر از قضیه را برای توماس ادیسون یعنی کسی که در آزمایشگاهش دستگاهی به نام کینتوسکوپ را ساخته بود ارسال کرد. این گزارش بار دیگر در مجله Scientific American در تاریخ ۱۹ آوریل همان سال به انتشار رسید. گرین در سال ۱۸۹۰ مکانی برای نمایش تهیه کرد اما سرعت پایین نمایش عکسها باعث عدم توجه چشم گیری به آن شد. در دوران صامت پیوند تصویر با صدای همزمان برای مبدعین این امر ممکن نبود، در واقع روشی برای این کار تا اواخر ۱۹۲۰ پیدا نشده بود. از این جهت در ۳۰ سال اول عمر سینما، فیلم ها صامت بودند هرچند که با موسیقی زنده و حتی گاهی هم جلوه‌های صوتی محیطی و حتی تفسیرهایی که توسط نمایش دهنده فیلم ارائه می شد همراه بود. اولین نمایش تجاری فیلم در ۱۴ آوریل ۱۸۹۴ در اتاقک کینتوسکوپ صورت گرفت. مشهود است که ادیسون در پی اختراع سیستم صوتی فیلم بوده، اتفاقی که تا ۱۹۲۷ و در فیلم خواننده جاز صورت نگرفت. در ۱۸۹۶ فهمیدند که در صورت نمایش برای افراد بیشتر پول بیشتری حاصل خواهد شد. از این رو کمپانی ادیسون پروژکتوری که توسط آرمات و ژنکینز ساخته شده بود و نامش فانتسکوپ بود را گرفتند و به ویتاسکوپ تغییر نام دادند. با این مقدمه ی کوتاه از تاریخچه ی سینما به دیدن زیباترین سینماهایی که در جهان وجود دارند می رویم.
سالن مصری, فیلمخانه ی آمریکا در لس آنجلس
572600__880
≡ سالن مردمان امروزی در سانفرانسیسکو
572609__880
≡ سینما نارنجی درپکن
cinema-club-interior-in-beijing__880
≡ سالن شهر نیوپورت
cinemas-interior__880
≡ سینما سانتاکولومبا در بارسلونا
cinemas-interior-cinema-citi-santa-coloma__880
≡ سینما شهر لیریا در پرتغال
cinemas-interior-cinema-city-leiria-portugal__880
≡ سینما الکتریکی در تپه ناتینگ
cinemas-interior-electric-cinema-london__880
≡ سالن دریاچه ی قدیمی در اوکلند
cinemas-interior-grand-lake-theatre__880
≡ سالن چینی در لس آنجلس
cinemas-interior-graumans-chinese-theatre__880
≡ سالن فیلم در پاریس
cinemas-interior-lodyssée-de-pi__880
cinemas-interior-boat-cinema1
≡ استودیو های هالیوودی دیزنی
cinemas-interior-theater-restaurant-2__880
≡ سالن جواهر در بریجپورت
cinemas-interior-the-bijou-theatre1__880
≡ سالن تاج در لس آنجلس
cinemas-interior-the-crest-westwood__880
≡ سالن فاکس در اوکلند
cinemas-interior-the-fox-theatre__880
cinemas-interior-the-fox-theatre-2
≡ سینما ال ماتادرو در مادرید اسپانیا
Cineteca-El-matadero-Madrid-España__880
≡ سالن چهار ستاره در سانفرانسیسکو
franck-bohbot-cinemas-02__880
≡ سالن براوا در سانفرانسیسکو
franck-bohbot-cinemas-06__880
≡ سالن اوریندا در کالیفرنیا
franck-bohbot-cinemas-08__880
≡ سینما نائب السلطنه در بریسبین استرالیا
rc3__880
≡ سالن پارامونت در اوکلند کالیفرنیا
The-Paramount-Theater__880
منبع
9 بهمن 1393