h ازدواج دختران زیر18سال در پاکستان ممنوع شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ازدواج دختران زیر18سال در پاکستان ممنوع شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ازدواج دختران زیر18سال در پاکستان ممنوع شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ازدواج دختران زیر18سال در پاکستان ممنوع شد

ازدواج دختران زیر18سال در پاکستان ممنوع شد

دولت ایالتی پنجاب پاکستان قصد دارد برای جلوگیری از ازدواج دختران در سنین پایین، سن قانونی ازدواج برای دختران را به 18 سال افزایش دهد.

به گزارش ظهور12، به نقل از ایرنا، 'فوزیه وقار' رییس کمیسیون زنان ایالت پنجاب با اعلام این خبر گفت: به زودی جلساتی برای بررسی ایجاد اصلاحیه در قوانین مربوط به سن ازدواج تشکیل خواهد شد.

وی گفت: دولت ایالتی پنجاب پاکستان در نظر دارد حداقل سن ازدواج برای دختران را بین 16 تا 18 سال تعیین کند و برای ازدواج هایی که در دفاتر و مراکز مربوطه بطور رسمی به ثبت نرسد، 50 هزار روپیه (500 دلار) جریمه در نظر گرفته خواهد شد.

وی همچنین اعلام کرد خانواده هایی که دختران زیر سن قانونی را مجبور به ازدواج کنند، جریمه خواهند شد.

این مسوول پاکستانی همچنین شماره تلفنی را برای دریافت شکایات و کسب اطلاعات درخصوص موارد مربوط به ازدواج اجباری دختران کم سن و سال برای برخورد با این موارد، اعلام کرد.

این فعال زن پاکستانی از نمایندگان مجلس پاکستان نیز خواست تا در زمینه انجام اصلاحات لازم در قانون مربوط به سن دختران برای ازدواج همکاری کنند.

وی معتقد است ازدواج دختران در سنین پایین ضمن به خطر انداختن سلامت جسمی و روحی دختران، موجب بروز آسیب های اجتماعی می شود.

9 بهمن 1393