h حمله حزب الله به دو پایگاه اسرائیل - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حمله حزب الله به دو پایگاه اسرائیل,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حمله حزب الله به دو پایگاه اسرائیل,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حمله حزب الله به دو پایگاه اسرائیل

حمله حزب الله به دو پایگاه اسرائیل

حمله حزب الله به دو پایگاه اسرائیل
در حالی که پایگاه خبری «والا» در دقایق اولیه این رویداد گزارش داد، یک بمب دست‌ساز در خودروهای متعلق به ارتش رژیم صهیونیستی منفجر شده است، تلویزیون اسرائیل گزارش داد، چند خمپاره از خاک لبنان به اراضی اشغالی شلیک شده است. تلویزیون المیادین نیز از آتش‌ گرفتن یک خودروی زرهی «هامر» بر اثر اصابت یک موشک ضد زره به آن خبر داد.

تلویزیون العربیه نیز در خبری جهت دار، مدعی تلاش برای به اسارت گرفتن نظامیان صهیونیستی شد. کانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد احتمال دارد یک نظامی صهیونیستی نیز مفقود شده باشد. شبکه تلویزیونی «المیادین» نیز از کشته شدن 15 سرباز صهیونیست و زخمی شدن 9 تن از آنها خبر داد که حال 5 نفر از آنها وخیم است.

به دنبال این اتفاق، المنار به نقل از رسانه های اسرائیلی از اعزام تعداد زیادی از نظامیان صهیونیستی به مزارع شبعا خبر داد.

پایگاه خبری «لبنان دیبیت» نیز گزارش داد، ارتش رژیم صهیونیستی اصابت موشک ضدزرهی به یکی از خودروهای ارتش صهیونیستی در روستای «الغجر» در منطقه جبل دوف در شمال سرزمین‌های اشغالی را تایید کرده است. تلویزیون المیادین در خبر دیگری اعلام کرد که توپخانه رژیم صهیونیستی اطراف شهرک «کفرشوبا» واقع در جنوب لبنان را هدف حملات خمپار‌ه‌ای قرار داد.

چندی پیش رژیم صهیونیستی در حمله موشکی یک کاروان متعلق به حزب‌الله لبنان را هدف قرار داد که باعث شهادت 6 رزمنده این حزب و یک فرمانده ایرانی شد. بعد از آن بود که حزب‌الله اعلام کرد به این اقدام صهیونیست‌ها پاسخ خواهد داد. یک منبع امنیتی رژیم صهیونیستی از هدف قرار دادن خاک جنوب لبنان با هشت خمپاره سخن گفت. در پی حمله توپخانه‌ای دشمن صهیونیستی به جنوب لبنان، چند یگان ارتش این کشور در منطقه «المیسات» در نزدیکی منطقه «الغجر» به مسافت اندکی از مرزهای فلسطین اشغالی مستقر شده و عملیات پاکسازی و بازرسی خود را آغاز کردند.

النشره: 17 نظامی صهیونیست به هلاکت رسیدند

تازه ترین اخبار از حمله حزب‌الله به کاروان نظامیان صهیونیستی

* به دنبال این حمله خمپاره‌ای به ساکنان نزدیک مرز لبنان توصیه شده به خاطر بحرانی شدن اوضاع، در خانه‌های خود بمانند. * سایت خبری "النشره" از هلاکت 17 نظامی صهیونیست در مزارع شبعا خبر دادند. * حزب‌الله پایگاه‌های رژیم صهیونیستی را در مرز لبنان هدف قرار داد. * رسانه‌های رژیم صهیونیستی خاطرنشان کردند در این حملات 6 نظامی مجروح شدند که وضعیت 4 نفر از آنان وخیم است. برخی رسانه های این رژیم نیز از احتمال اسارت یک نظامی خبر دادند. ارتش رژیم صهیونیستی رسما اعلام کرد که یک خودروی نظامی این رژیم هدف موشک ضد زره قرار گرفته است. * شبکه تلویزیونی المیادین لحظاتی پیش در خبر فوری گزارش داد: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در واکنش به عملیات بزرگ حزب الله در مزارع اشغالی شبعا گفت: به شما پیشنهاد می کنم قدرت ما را آزمایش نکنید، ارتش اسرائیل برای اقدام با قدرت آماده است. * گروهان "شهدای القنیطره" وابسته به حزب‌الله 9 خودرو نظامی اسرائیل را هدف قرار داد/ اسرائیل مزارع شبعا و جبل‌الشیخ را هدف قرار داد. * بیانیه شماره یک حزب‌الله: مقاومت اسلامی تعداد زیادی از خودروهای نظامی دشمن را هدف قرار داده است. * شبکه تلویزیونی الحدث لحظاتی پیش در خبر فوری گزارش داد: ارتش اسرائیل با بستن فرودگاه حیفا، شمال فلسطین اشغالی را منطقه بسته نظامی اعلام کرد. در همین حال شبکه تلویزیونی المیادین لحظاتی گزارش داد: ارتش اسرائیل فرودگاه روش بینا را بست.
اسارت یک سرباز و هلاکت 17 نظامی صهیونیست/ نفوذ رزمندگان حزب‌الله به سرزمین‌های اشغالی/ فرودگاه حیفا بسته شد اسارت یک سرباز و هلاکت 17 نظامی صهیونیست/ نفوذ رزمندگان حزب‌الله به سرزمین‌های اشغالی/ فرودگاه حیفا بسته شد اسارت یک سرباز و هلاکت 17 نظامی صهیونیست/ نفوذ رزمندگان حزب‌الله به سرزمین‌های اشغالی/ فرودگاه حیفا بسته شد
*  شبکه بی بی سی عربی در خبری فوری اعلام کرد: منابع لبنانی از پرتاب 25 گلوله توپخانه از سوی ارتش رژیم صهیونیستی به مناطق مرزی لبنان خبر داده اند. در همین راستا برخی منابع اعلام کردند: شهرک العباسیه در نزدیکی مرزهای لبنان مورد هدف حمله توپخانه ای رژیم صهیونیستی قرار گرفت. * در میان زخمیهای عملیات حزب الله در مزارع شبعا، یکی از افسران بلند پایه ارتش رژیم صهیونیستی نیز وجود دارد. * شبکه خبری العربیه مدعی شد که در پی حادثه امروز، مدارس مناطق جنوب لبنان بسته شد. * شبکه خبری «ال.بی.سی» لبنان گزارش کرد که «بنی گانتز» رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل یک جلسه فوق‌العاده برای بررسی این حادثه تشکیل می‌دهد.
اسارت یک سرباز و هلاکت 17 نظامی صهیونیست/ نفوذ رزمندگان حزب‌الله به سرزمین‌های اشغالی/ فرودگاه‌های «حیفا» و «راش‌بینا» بسته شد/ آژیر خطر در تمامی شهرک‌های صهیونیست‌نشین/ حزب‌الله عملیات را بر عهده گرفت +عکس
* حمله رأس ساعت 11:25 امروز به وقت محلی انجام شد. * حماس: تأکید می‌کنیم که حزب‌الله حق دارد به تجاوز اخیر رژیم اشغالگر به القنیطره پاسخ دهد. * شبکه تلویزیونی المیادین لحظاتی پیش در خبر فوری گزارش داد: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل برای شرکت در نشست فوق العاده وارد ساختمان وزارت جنگ این رژیم شد. * شبکه تلویزیونی الحدث لحظاتی پیش در خبر فوری گزارش داد: ارتش اسرائیل به خبرنگاران دستور داد از منطقه عملیات بزرگ حزب الله در مزارع اشغالی شبعا خارج شوند. * جنبش جهاد اسلامی با استقبال از عملیات امروز حزب‌الله، موفقیت و پیروزی مقاومت اسلامی در این عملیات را تبریک گفت.
اسارت یک سرباز و هلاکت 17 نظامی صهیونیست/ نفوذ رزمندگان حزب‌الله به سرزمین‌های اشغالی/ فرودگاه‌های «حیفا» و «راش‌بینا» بسته شد/ آژیر خطر در تمامی شهرک‌های صهیونیست‌نشین/ حزب‌الله عملیات را بر عهده گرفت +عکس
* آژیر خطر در تمامی شهرک‌های صهیونیست‌نشین در شمال سرزمین‌های اشغالی به صدا درآمد. * به هلاکت‌رسیدگان و زخمی‌های صهیونیست متعلق به یگان‌های نخبه جفعاتی در ارتش رژیم اسرائیل بوده‌اند. *رژیم صهیونیستی به اشتباه نیروهای بین‌المللی در منطقه العباسیه در مرز لبنان را هدف قرار داد/ یک نظامی اسپانیانی در حملات اسرائیل مجروح شد. * دانش‌آموزان صهیونیست با تعطیلی مدارس، به منازل خود گریختند. * رژیم صهیونیستی منطقه جولان و جبل‌الشیخ را منطقه بسته نظامی اعلام کرد و از اسرائیلی‌ها خواست از نزدیک‌شدن به این مناطق خودداری کنند. * جبهه ملی آزادی فلسطین عملیات قهرمانانه حزب‌الله علیه رژیم صهیونیستی را تبریک گفت. * شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی: تا کنون فقط به بیمارستان "صفد" شش زخمی منتقل شده‌اند/ چند زخمی دیگر نیز به بیمارستان "رامبام" در حیفا انتقال یافتند.
اسارت یک سرباز و هلاکت 17 نظامی صهیونیست/ نفوذ رزمندگان حزب‌الله به سرزمین‌های اشغالی/ فرودگاه‌های «حیفا» و «راش‌بینا» بسته شد/ آژیر خطر در تمامی شهرک‌های صهیونیست‌نشین/ حزب‌الله عملیات را بر عهده گرفت +عکس
*یک فرمانده بلندپایه امنیتی رژیم صهیونیستی گفت: پاسخ ما محدود به گلوله‌باران جنوب لبنان نخواهد بود و هنوز عملیات ما شروع نشده است. * رسانه‌های صهیونیستی: درحمله حزب‌الله گردان "تسبار" از نیروهای ویژه ارتش اسرائیل (تیپ گولانی) هدف قرار گرفته شده‌اند. * غسان بن جدو، مدیر شبکه المیادین: خالد مشعل و رمضان عبدالله، دبیران کل حماس و جهاد اسلامی با سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان، تلفنی گفتگو کردند.
اسارت یک سرباز و هلاکت 17 نظامی صهیونیست/ نفوذ رزمندگان حزب‌الله به سرزمین‌های اشغالی/ فرودگاه‌های «حیفا» و «راش‌بینا» بسته شد/ آژیر خطر در تمامی شهرک‌های صهیونیست‌نشین/ حزب‌الله عملیات را بر عهده گرفت +عکس اسارت یک سرباز و هلاکت 17 نظامی صهیونیست/ نفوذ رزمندگان حزب‌الله به سرزمین‌های اشغالی/ فرودگاه‌های «حیفا» و «راش‌بینا» بسته شد/ آژیر خطر در تمامی شهرک‌های صهیونیست‌نشین/ حزب‌الله عملیات را بر عهده گرفت +عکس
* در این عملیات، ارتش اسرائیل نیروهای ویژه و ذخیره خود را فرا خوانده است. و شمال سرزمین های اشغالی را منطقه نظامی اعلام کرد. * رسانه‌های صهیونیستی خبر دادند: گلوله‌باران سرزمین‌های اشغالی از سوی لبنان. * المیادین: حزب‌الله لبنان یک پایگاه نظامی رژیم صهیونیستی در مزارع شبعا را هدف قرار داد. * حرکت خودروهای نظامی رژیم صهیونیستی در محور "مروحین - رامیا" و عیتا الشعب * المیادین: حزب‌الله در حال گلوله‌باران پایگاه‌های رژیم صهیونیستی در مرز سرزمین‌های اشغالی است.
* رونی دانیل، کارشناس نظامی شبکه 2 تلویزیون رژیم صهیونیستی: ارتش اسرائیل معتقد است که سطح رویارویی با حزب‌الله گسترش خواهد یافت. * حزب‌الله پایگاه‌ "رمثا" متعلق به رژیم صهیونیستی در مرز سرزمین‌های اشغالی را گلوله‌باران کرد.
* کانال ۲ رژیم صهیونیستی: ارتش اسرائیل پاسخ چند روزه به حملات امروز حزب‌الله را بررسی می‌کند. * سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی از اصابت خمپاره به یک سایت نظامی در جبل الشیخ خبر داد که در پی آن این سایت بسته شده و ساکنان آن منطقه، منازل را تخلیه کرده و متواری شده‌اند.
* شهرداری شهر صهیونیست‌نشین "صفد" با گشایش پناهگاه‌ها از اسرائیلی‌ها خواست مراقب خود باشند. * پایگاه صهیونیستی «الان» در مزارع شبعا هم اکنون هدف حمله نیروهای مقاومت حزب الله قرار گرفت. *سایت روزنامه صهیونیستی معاریو: بعد از عملیات امروز حزب‌الله، موجی از وحشت، نظامیان اسرائیلی را فرا گرفته است.
* المیادین: در حمله امروز ابتدا بمبي در مسير دو گشتي ارتش اسرائيل منفجرشد که انهدام آنها را در پي داشت/بلافاصله پس از رسيدن ساير نظاميان اسرائيلي به شبعا،چند گلوله خمپاره به محل اصابت کرد
* پایگاه اینترنتی روزنامه صهیونیستی هاآرتص از کشته‌شدن یک نفر از نیروهای یونیفل در مرز لبنان بر اثر حملات امروز رژیم صهیونیستی خبر داد. * رسانه‌های صهیونیست: آنجه در این جنگ، جدید به نظر می‌رسد این است که جبهه جولان و جبهه جنوب لبنان تبدیل به یک جبهه یکپارچه شده است. * برخی از رسانه‌های منطقه از ادامه درگیری بین نیروهای مقاومت و اشغالگران در مزارع اشغالی شبعا خبر می‌‌دهند. رسانه‌های اسرائیلی همچنین از شلیک مجدد خمپاره از خاک لبنان به سمت سرزمین‌های اشغالی خبر دادند.هواپیماهای جنگی اسرائیلی نیز به طور گسترده در مناطق العرقوب، مزارع شبعا، حاصیبا و بقاع غربی به پرواز در آمدند. گزارش ها حاکی است که ارتش این رژیم مناطقی را در مزارع شبعا هدف حملات خود قرار داده است.
* در پی تهدید نتانیاهو به تکرار جنگ غزه علیه لبنان، حماس در پاسخی کوتاه اعلام کرد: آنچه در جنگ غزه رخ داد این بود که سربازان صهیونیست مانند کودکان می‌گریستند. * خبرگزاری رسمی لبنان، خبر اسارت یک نظامی صهیونیست در عملیات امروز حزب‌الله را تأیید کرد. * خبر حضور یک مسؤول بلندپایه رژیم صهیونیستی در کاروان هدف‌قرارگرفته تأیید شد. * رویترز به نقل از رژیم صهیونیستی خبر اسارت یک سرباز خود توسط حزب‌الله را تکذیب کرد. * رسانه‌های صهیونیست: حزب‌الله از موشک‌های پیشرفته کورنیت برای هدف قرار دادن کاروان نظامی اسرائیل استفاده کرده است. * نبیل العربی، دبیرکل اتحادیه عرب، از شورای امنیت سازمان ملل خواست برای جلوگیری از تشدید اوضاع در مرز لبنان و فلسطین اشغالی وارد عمل شود. * آلون بن دیوید، تحلیلگر نظامی رژیم صهیونیستی: فکر نمی‌کنم اسرائیل بسوی جنگ سوم پیش برود و این بار، پاسخ حساب‌شده خواهد بود. * رسانه های رژیم صهیونیستی: عملیات امروز حزب‌الله، بی‌نظيرترین عملیاتی بود که پس از جنگ 33 روزه با آن مواجه شده‌ایم. * الجزیره: خودروهای تانک‌بر ارتش رژیم صهیونیستی از جنوب سرزمین‌های اشغالی به سمت شمال به حرکت درآمدند.
* ژنرال بنی گانتس، رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی، با استقرار در فرماندهی منطقه شمالی سرزمین‌های اشغالی در "صفد"، جلسات اضطراری خود را آغاز کرد.
* فوری/ دو ناوچه‌های موشک‌انداز ارتش رژیم صهیونیستی به آب‌های سرزمینی لبنان تجاوز کردند.
* سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی: هیچ نظامی صهیونیست به اسارت در نیامده است. * خبرنگار هارتص به نقل از دفتر نخست وزیری: ایران عامل هجوم اخیر است * شبکه‌های تلویزیونی رژیم اسرائیل، لحظاتی پیش، فیلمی از لحظه عملیات حزب‌الله و انهدام خودروهای نظامی ارتش این رژیم را پخش کردند. * ارتش رژیم اشغالگر قدس از اسرائیلی‌ها خواست مود غذایی به اندازه کافی ذخیره کنند. *  رادیو ارتش اسرائیل به نقل از یک منبع نظامی اسرائیلی احتمال داده عملیات هدف قرار دادن یک گشتی ارتش اسرائیل در مرزهای با لبنان از طریق تونل‌های موجود در منطقه صورت گرفته باشد. رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که بخش نظارت ارتش اسرائیل انتشار تعداد زخمی‌های ارتش این رژیم را ممنوع اعلام کرده است.
8 بهمن 1393