h ثروتمندها بیشتر در کدام کشور هستند؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ثروتمندها بیشتر در کدام کشور هستند؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ثروتمندها بیشتر در کدام کشور هستند؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ثروتمندها بیشتر در کدام کشور هستند؟

ثروتمندها بیشتر در کدام کشور هستند؟

آمارها نشان می دهد ۴۷ میلیون نفر نصف ثروت دنیا را به خود اختصاص داده اند که از این رقم ۱۸ میلیون نفر در آمریکا قرار دارند.

به گزارش تسنیم به نقل از بی بی سی، در حالی که فعالان اقتصادی و سیاسی کشورهای جهان این هفته در مجمع جهانی اقتصاد گرد هم آمدند، بحث های زیادی در مورد افزایش نابرابری در جهان مطرح شده است و بسیاری به رشد دارایی های یک درصد ثروتمند جهان اشاره می کنند. اما این یک درصد واقعا چه کسانی هستند.

اخیرا موسسه خیریه آکسفام در گزارشی اعلام کرد که میزان ثروت یک درصد ثروتمند جهان به زودی به بیش از دارایی بقیه مردم دنیا خواهد رسید. این تحقیق که با استفاده از آمارهای بانک کردیت سوئیس انجام شده است، مجموع ثروت خانواده ها در سطح جهان درسال ۲۰۱۴ را ۲۶۳ تریلیون دلار برآورد کرده است. این رقم شامل درآمد نمی شود. رقم مذکور با کسر بدهی ها از میزان دارایی ها به دست آمده است.

روشن است که میلیاردرهایی مثل بیل گیتس، وارن بافت و مارک زاکربرگ بخشی از این یک درصد را تشکیل می دهند. اما دیگر چه کسانی جزو این یک درصد محسوب می شوند؟ بر اساس آمارهای کردیت سوئیس، ۴۷ میلیون نفر دیگر، در دنیا هستند که میزان دارایی آنها ۷۹۸ هزار دلار یا بیشتر است. این شامل بسیاری از افرادی است که در کشورهای ثروتمند زندگی می کنند و ممکن است خود را ثروتمند ندانند. بیشترین افراد جزو یک درصد ثروتمند جهان در این کشورها زندگی می کنند:

-۱۸ میلیون نفر در آمریکا، کشوری که بیشترین افراد جزو یک درصد ثروتمند را در خود جای داده است. -۳.۵ میلیون نفر در فرانسه. -۲.۹ میلیون نفر در انگلیس. ۲.۸ میلیون نفر در آلمان.

آلمان صاحب بزرگترین اقتصاد اروپاست. دلیل اینکه افراد کمتری از این کشور در فهرست یک درصد ثروتمند جهان قرار دارند این است که افراد کمتری در این کشور مالک خانه هستند. ۲ کشور نیز در آسیا هستند که بیش از یک میلیون نفر از شهروندان آنها جزو یک درصد ثروتمند دنیا هستند:

-ژاپن با ۴ میلیون نفر. -چین با ۱.۶ میلیون نفر.

کشوری که نسبت به جمعیت خود بیشترین درصد ثروتمندان جزو یک درصد را در خود جای داده، سوئیس است. از هر ۱۰ سوئیسی، یک نفر یعنی ۸۰۰ هزار نفر از ۸ میلیون نفر جزو یک درصد ثروتمند دنیا هستند.

5 بهمن 1393