h درپرونده رحیمی روسفید شدیم - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

درپرونده رحیمی روسفید شدیم,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,درپرونده رحیمی روسفید شدیم,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,درپرونده رحیمی روسفید شدیم

درپرونده رحیمی روسفید شدیم

درپرونده رحیمی روسفید شدیم

عضو هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی گفت: پیشینه رحیمی در اردوگاه هاشمی تعریف می شود و با محکومیت پرونده وی، جریان اصولگرا روسفید شد

به گزارش ظهور12 به نقل از مشرق ؛ علیرضا زاکانی اظهار داشت: اصل محکومیت آقای رحیمی نشان داد قوه قضائیه اهتمام ویژه ای در برخورد با فساد مسئولان دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گرچه این جنس فساد به صورت نادر اتفاق می‌افتد اما مثل لکه سیاهی است که بر پیکر و جامعه سفید نظام اسلامی خود را نشان می‌دهد. باید برای صدور این حکم از قوه قضائیه تشکر کنیم.

زاکانی با بیان اینکه این محکومیت باعث شد جریان اصلاحات از آن به عنوان حربه سیاسی استفاده کند، اظهار داشت: پیشینه رحیمی در اردوگاه هاشمی تعریف می شود و اساسا حضور او در اردوگاه اصولگرایان همیشه با ابهام و سئوال روبرو بود.

عضو هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان گفت: ما همیشه با شیوه‌ها و مواردی که به صورت خلاف آقای رحیمی دنبال می کرد، مخالف بودیم و از همین منظر ایشان شکایت های متعددی را از نیروهای اصولگرا کرد.

زاکانی، محکومیت ۵ ساله رحیمی را ناشی از شکایت اصولگرایان از وی خواند و گفت: اصولگرایان از رحیمی به دستگاه قضایی شکایت کرده و خواستار بررسی پرونده بیمه ایران شدند که این امر منجر به صدور رای محکومیت شد.

وی اظهار داشت: منشاء فعالیت ها، جایگاه و مختصات فضای سیاسی که آقای رحیمی در گذشته به خود اختصاص داده بود، اصولگرایی نبود و همچنین در برخورد با تخلفات ایشان، قاطبه جریان اصولگرایی روسفید هستند.

زاکانی تاکید کرد: اقدام اصولگرایان در شکایت از رحیمی حکایت از تقوای جمعی می کند که اگر بخشی از اصولگرایان تخلفی کردند سایر اصولگرایان نسبت به آن تخلف سکوت نخواهند کرد.

وی ادامه داد: نه مثل جریان فتنه که بخشی از اصلاح طلبان نظام را به دروغ متهم به جنایت و تقلب کردند اما سایر اصلاح طلبان علی رغم اینکه می دانستند ادعاهای هم حزبی هایشان نادرست است هیچ وقت حاضر نشدند این ادعای نادرست هم جناحی های خود را مورد نقد قرار دهند.

عضو هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان اظهار داشت: معتقدم در این فضا مواجهه سیاسی با مفاسد اقتصادی، کمک کردن به مفسدان اقتصادی است. اصلاح طلبان نیز به دنبال این هستند با التهاب آلود کردن فضا، مسیر مواجهه با پرونده های بزرگ مفاسد اقتصادی را مسدود کنند.

زاکانی تصریح کرد: در بحث مهدی هاشمی که پرونده قطور و سنگین تری دارد و در مفاسد نفتی دوران اصلاحات نقش ممتاز و ویژه ای را با دو نفر دیگر ایفا کرده اند، امیدواریم قوه قضائیه تحت تاثیر فشارها قرار نگرفته و رای قاطعی صادر کند.

5 بهمن 1393