h تغییرات گسترده ابوبکر البغدادی در تشکیلات داعش! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تغییرات گسترده ابوبکر البغدادی در تشکیلات داعش!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تغییرات گسترده ابوبکر البغدادی در تشکیلات داعش!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تغییرات گسترده ابوبکر البغدادی در تشکیلات داعش!

تغییرات گسترده ابوبکر البغدادی در تشکیلات داعش!

روزنامه الوطن چاپ کویت نوشت: ابوبکر البغدادی سرکرده تشکیلات داعش ، تغییرات گسترده ای در سطح فرماندهان میدانی به عمل آورد به طوری که مسئولانی از مغرب، آفریقا و همچنین از قفقاز و چچن را جایگزین فرماندهان از کشورهای خلیج فارس کرد و خود به الرقه سوریه منتقل شد.

به گزارش «انتخاب»، تشکیلات گروه تروریستی داعش، نقشه ای اضطراری و فوری برای مقابله با تشدید حملات علیه مقرهای خود در دو استان الانبار و نینوای عراق با برقراری مقررات منع آمد وشد و صدور احکام واختیارات جدید برای مسئولان جدید که از کشورهای مختلف اروپا هستند، به اجرا در آورد. این مساله پس از آن صورت گرفت که این تشکیلات از محل های استقرار خود عقب نشینی و مکان های استقرار جدید دیگری را در نزدیکی مرز عراق و سوریه جایگزین آن کرد. همچنین ابوبکر البغدادی سرکرده داعش ، تغییرات گسترده ای را در سطح فرماندهان میدانی به عمل آورد.

بر پایه این گزارش، منابع آگاه عراقی در مصاحبه با روزنامه الوطن تصریح کردند: اغلب مقرهای میدانی تشکیلات داعش وپایگاههای آن، به مقرهای جدید دیگری تغییر یافت که اغلب آنها در بخش غربی مرز عراق و سوریه است. همچنین تحرک گسترده ای در زمینه تغییر سرکردگان این تشکیلات که برخی ها عراقی و برخی دیگر از کشورهای خلیج فارس بودند، صورت گرفت به طوری که مسئولان و فرماندهانی از کشورهای مغرب عربی و برخی کشورهای آفریقایی و همچنین از قفقاز و چچن جایگزین آنها شدند.

به نوشته این روزنامه، این منابع معتقدند: بیش از صد جنگجوی مغربی و آفریقایی در کنار جنگجویانی از چچن و قفقاز، از کشورهای مختلف اروپا جذب و جایگزین مسئولان و فرماندهانی از کشورهای خلیج فارس و جنگجویان ارتش سابق عراق شدند.

بر پایه این گزارش، داعش از روز چهارشنبه منع آمد و شد را در منطقه القیاره در جنوب موصل به اجرا درآورد تا رفت وآمد گروههای وابسته به خود را از طریق راههای نزدیک به این منطقه تسهیل کند. داعش همچنین نیروهایش را در روستای الحاج در جنوب موصل بسیج خواهد کرد.

به نوشته این روزنامه، تشکیلات داعش، در بحبوحه ناپدید شدن شماری از مسئولان میدانی خود با نزدیک شدن آغاز عملیات نظامی و ورود تجهیزات جنگی برای آزاد سازی روستاهای منطقه «حوض سنسل» در شمال المقدادیه از چنگ این تشکیلات، سه مقر اصلی خود را در شمال شرقی بعقوبه تخلیه کرد.

الوطن در پایان نوشت: بنا بر اطلاعات واصله از موصل، ابوبکر البغدادی از ترس فروپاشی این تشکیلات در صورت کشته شدنش، به الرقه سوریه منتقل شد. این اقدام پس تشکیل اتاق عملیات مشترکی برای اداره موصل با مدیریت شماری از عربها ،چچنی ها و قفقازی ها صورت گرفت .

27 دی 1393