h آث میلان شیفته سردار آزمون شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آث میلان شیفته سردار آزمون شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آث میلان شیفته سردار آزمون شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آث میلان شیفته سردار آزمون شد

آث میلان شیفته سردار آزمون شد

سایت ایتالیایی «Calciomercato» در گزارشی نوشت : کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران که این روزها در استرالیا درگیر رقابت‌های جام ملت‌های آسیا است و هدفش رساندن ایران به اولین قهرمانی در این مسابقات پس از سال ۱۹۷۶ است، می‌تواند روی سردار آزمون، مهاجمی که در سال ۱۹۹۵ متولد شده است، تکیه کند و این به دلیل ساختار بدنی بازیکنی است که تنها ۲۰ سال سن دارد. کی‌روش می‌تواند با خیال راحت از این بازیکن در قلب خط حمله خود استفاده کند. کی‌روش در اولین بازی خود در این مسابقات در این پست از رضا قوچان‌نژاد استفاده کرد و سردار آزمون را به عنوان بازیکن تعویضی به میدان فرستاد. سرمربی پرتغالی در بازی بعدی مقابل قطر عکس این کار را انجام داد. سردار آزمون در دیدار مقابل قطر با چرخش زیبایش توانست برای تیم ملی گلزنی کند و این تیم را راهی دور یک‌چهارم نهایی کرد.

او که از فصل ۱۲-۲۰۱۱ در رده نوجوانان در سپاهان بازی می‌کرد، به ترکیب تیم بزرگسالان باشگاه که موفق شد در آن فصل قهرمان شود، پیوست اما حتی در یک بازی هم برای این تیم به میدان رفت. آزمون فصل بعد در سن ۱۷ سالگی توسط باشگاه روبین‌کازان خریداری شد و همچنان برای این تیم بازی می‌کند. او پیشنهاداتی از باشگاه اینتر میلان هم داشت اما ترجیح داد به روسیه برود. وی در فصل ۱۴-۲۰۱۳ به طور ثابت به ترکیب روبین‌کازان ملحق شد و در لیگ برتر روسیه و لیگ اروپا توانست پنج گل برای این تیم به ثمر برساند. وی خیلی زود توجه تیم‌های بزرگ اروپایی از جمله آرسنال، یوونتوس، لیورپول، تاتنهام، بارسلونا و همچنین میلان را به خود جلب کرد که همچنان عملکرد وی را زیر نظر دارند.

طبیعی است که به دلیل توانایی‌های تکنیکی‌اش در دریبل راحت که اساس نامگذاری وی به «مسی ایرانی» است، شهرت او در کشورش نیز افزایش یابد. او در ۲۴ بازی برای تیم جوانان ۲۶ گل به ثمر رساند و سپس از سوی کارلوس کی‌روش به تیم ملی بزرگسالان دعوت شد و در ماه نوامبر در دیدار دوستانه مقابل کره جنوبی گلزنی کرد. میلان همچنان این بازیکن را در نظر دارد و وی که مشتاق است تا خودش را در یک محیط رقابتی‌تر محک بزند و قراردادش ۳۱ دسامبر با کازان به پایان می‌رسد، بازگشته است تا هم‌تیمی‌هایش ملحق شود. این بازیکن که پیراهن شماره ۶۹ را به نشانه شماره پلاک خودروهای شهر محل تولدش (گنبد)، بر تن می‌کند، می‌توانست به خاطر پدرش خلیل آزمون والیبالیست شود.

پس از رفتن تورس و احتمال خروج پازینی در ژوئن، احتمال دارد خط حمله آینده میلان با حضور سردار آزمون کارش را شروع کند.

27 دی 1393