h درگیری اوباما با یک سناتور آمریکایی درباره مسئله تحریم ایران! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

درگیری اوباما با یک سناتور آمریکایی درباره مسئله تحریم ایران!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,درگیری اوباما با یک سناتور آمریکایی درباره مسئله تحریم ایران!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,درگیری اوباما با یک سناتور آمریکایی درباره مسئله تحریم ایران!

درگیری اوباما با یک سناتور آمریکایی درباره مسئله تحریم ایران!

نیویورک تایمز نوشت: پرزیدنت اوباما و سناتور رابرت منندز سخنان تندی در مورد تصویب تحریم های جدید علیه ایران رد و بدل کردند.

در طول گفتگوی منندز و اوباما که به شدت ملتهب توصیف شده، اوباما قول داده است که لایحه جدید تحریم ها علیه ایران را وتو کند.

این رویارویی بین اوباما و منندز در بالتیمور رخ داد، جایی که همایشی مربوط به سنا در آن در حال برگزاری بود. رئیس جمهور آمریکا در انجا دو ساعت با سناتورها سخن گفت و ظاهرا اعضای حزب او از سخنانش استقبال کردند.

گفتگوی تند اوباما و منندز در پایان مراسم رخ داد. در پایان مراسم، اوباما از قانون گذاران خواست که دست از لایحه تحریم ایران بردارند چراکه این مسئله منجر به به تحلیل رفتن قدرت او و خارج شدن مذاکرات از زیل می شود.

اوباما همچنین گفت که چنین اقدام تحریک برانگیزی می تواند منجر به آن شود که ناظران بین المللی گناه شکست مذاکرات را به جای ایران به گردن آمریکا اندازند.

اوباما گفت که او فشاری که حامیان مالی سناتورها به آنها وارد می کنند را درک می کند اما از قانون گذاران خواست که نگاهی کلاتر داشته باشند و برای مقاصد سیاسی کوتاه مدت دست به این اعمال نزنند.

در این هنگام، منندیز که در صف نخست نشته بود، از جای خود بلند شد و گفت: به من توهین شده است.

منندز به رئیس جمهور گفت که او به مدت 20 سال سعی کرده است که برنامه هسته ای ایران را مهار کند.

یک سناتور که حاضر به افشای نامش نبود گفت: واقعا سخنان تندی بین اوباما و منندز رد و بدل شد.

چندین سناتور دیگر در این باره گفتند که اوباما با بیان اینکه در مقابل کنگره تحت تسلط جمهوریخوهان، تهاجمی اقدام خواهد کرد، همه را شگفت زده کرد.

26 دی 1393