h علت حضور نیافتن اوباما در راهپیمایی پاریس چه بود؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

علت حضور نیافتن اوباما در راهپیمایی پاریس چه بود؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,علت حضور نیافتن اوباما در راهپیمایی پاریس چه بود؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,علت حضور نیافتن اوباما در راهپیمایی پاریس چه بود؟

علت حضور نیافتن اوباما در راهپیمایی پاریس چه بود؟

یک مقام سابق آمریکایی علت حضور نیافتن اوباما در راهپیمایی گرامیداشت قربانیان حمله پاریس را پرداختن وی به کارهایی مهمتر عنوان کرد.

«جیمی کارتر» رئیس جمهور سال های دور آمریکا از حضور نیافتن «باراک اوباما» در مراسم نمادین روز یکشنبه در پاریس دفاع کرد. وی در گفتگو با یاهو نیوز گفت: رئیس جمهور اوباما به تازگی از تعطیلات بازگشته و من می دانم وقتی پس از دو هفته به دفترت می روی با انبوهی از کارهای مهم مواجه می شوی.

کارتر در بیان علت اینکه چرا اوباما برای پیوستن به دیگر همتایان غربی اش به فرانسه نرفته است یادآور شد: وی مطمئنا کارهای مهمتری داشته است. وی با مقایسه حوادث فرانسه با حملات 11 سپتامبر 2001 افزود: ما نتوانستیم کاری در برابر این حملات انجام دهیم، نه به خاطر این که قادر به جلوگیری از آن نبودیم، بلکه به این خاطر که چنین اتفاقی برای ما غیرمنتظره بود.

به اعتقاد کارتر کشورهای غربی در آینده نیز شاهد حملاتی از این دست بوده و قادر نخواهند بود از وقوع آن جلوگیری کنند. وی علت این امر را پرورش نسل جدیدی از تروریست ها در سایه تحولات سوریه دانست.

گفتنی است انتقاد رسانه های آمریکا و جمهوریخواهان از غیبت اوباما در راهپیمایی پاریس که 40 نفر از مقامات جهان در آن شرکت داشتند، موجب واکنش کاخ سفید شد. کاخ سفید با تایید این مطلب که باید نماینده‌ ای بلندپایه را برای حضور در این راهپیمایی به فرانسه اعزام می‌ کرد اعلام کرد رئیس‌جمهور آمریکا مشتاق بوده در این راهپیمایی شرکت کند.

24 دی 1393