h آخرین جزئیات از ساخت صحن حضرت زهرا(س) در نجف - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آخرین جزئیات از ساخت صحن حضرت زهرا(س) در نجف,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آخرین جزئیات از ساخت صحن حضرت زهرا(س) در نجف,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آخرین جزئیات از ساخت صحن حضرت زهرا(س) در نجف

آخرین جزئیات از ساخت صحن حضرت زهرا(س) در نجف

عیسی فرهادی در همایش خیرین ساخت صحن حضرت زهرا(س) در نجف، با بیان اینکه بیش از 98 درصد سفت‌کاری زیربنای ساخت این حرم به پایان رسیده است، احداث صحن حضرت زهرا در نجف یکی از افتخارات ماست که 218 هزار متر مربع زیربنا دارد و یکی از بزرگترین بناهای موجود جهان محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: سه سال است این سفت‌کاری در حال انجام است و صفر تا 100 این کار توسط خیرین تامین مالی شده است که اگر با همین سرعت هم در بحث ریالی و هم در بحث مدیریتی جلو برویم تا 3 سال آینده این بنای معظم ساخته می‌شود و در اختیار زائران امیرالمومنین(ع) قرار می‌گیرد.

فرهادی با بیان اینکه حدود 10 میلیارد تومان برای خیرین حاضر در این مراسم سهم تعیین شده است تصریح کرد: 100 هزار متر مربع زیربنای صحن زیارتی این حرم است که گودبرداری 18 متری و خاکبرداری به میزان 89 هزار متر مربع در اقدامات انجام شده برای این صحن محسوب می‌شود.

در ادامه این مراسم آیت‌الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه در اربعین امسال شاهد حضور میلیونی مردم برای زیارت عتبات عالیات بودیم تاکید کرد: این حضور میلیونی مشت محکمی بود که بر دهان یاوه‌گویان و نابکاران گروه‌های تکفیری زده شد.

وی در ادامه با اشاره به احادیثی یادآور شد: خداوند در ابتدا نور پیامبر را به اول مخلوق این عالم خلق کرد و بعد از ایشان حضرت علی(ع) و در رتبه سوم نور حضرت زهرا(س) را آفرید. لذا همه انبیاء در عالم ملکوت از فیوضات حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) هستند که نور خود را از این انوار گرفتند.

صدیقی با بیان اینکه هر نعمتی که حرکتی در این عالم دارد از مجرای این سه نور است تصریح کرد: منویات این 3 نور را حضرت صاحب‌الزمان(عج) در زمان حاضر اجرا می‌کنند و همانطور که زیارت جامعه کبیره می‌خوانیم سفره نعمت‌های خدای متعال به دست اهل‌بیت باز می‌شود و به دست آنها هم بسته می‌شود.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: خدای متعال پرچم فیض را در این دنیا به دست امیرالمومنین علی(ع) سپرده‌اند که ایشان طبق روایات رسیده در زمان مرگ سفارش ما را به عزرائیل می‌کنند و در قبر نیز از سوالات دو فرشته ما را در امان می‌دارد و در قیامت نیز کلید جهنم و بهشت به دست ایشان است. حال باید به این سوال پاخس داد که در مقابل این کسی که صاحب اختیار دنیا و آخرت ماست چه معامله‌ای می‌کنیم./تسنیم

23 دی 1393