h جنجال سلفی پوشان در اردوی تیم ملی فوتبال! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

جنجال سلفی پوشان در اردوی تیم ملی فوتبال!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,جنجال سلفی پوشان در اردوی تیم ملی فوتبال!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,جنجال سلفی پوشان در اردوی تیم ملی فوتبال!

جنجال سلفی پوشان در اردوی تیم ملی فوتبال!

حضور تیم‌ملی ایران در استرالیا با حاشیه‌هایی همراه بود که قرار گرفتن یک عکس در صفحه اجتماعی منتسب به کی‌روش را می‌توان اولین آن عنوان کرد. از طرفی از ملی‌پوشان که با خیل عظیم هواداران ایرانی در استرالیا مواجه هستند، عکس‌هایی منتشر شده که حواشی را ایجاد کرده است. به همین بهانه با علی اکبرمحمدزاده رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال همکلام شدیم تا از پرونده‌هایی که این روزها در این کمیته در جریان است،‌ باخبر شویم.

کی‌روش تکذیب کرد

محمد‌زاده در رابطه با پیگیری عکسی که در صفحه اجتماعی کی‌روش قرار گرفته بود،‌ به «شهروند» می‌گوید: «در آن عکس پرچم‌هایی دیده می‌شد که خلاف هنجارهایی است که در ایران آنها را رعایت می‌کنیم. به همین خاطر با استرالیا تماسی را برقرار کردیم و دلیل این مسأله را جویا شدیم که سرمربی تیم‌ملی داشتن حتی یک صفحه در شبکه‌های اجتماعی را تکذیب کرد. من هم بعید می‌دانم کی‌روش چنین اقدامی کرده باشد زیرا او بعد از بازی با بحرین صحبت‌هایی در حمایت از ایران علیه تحریم‌ها انجام داده که قابل تقدیر است.»

ملی‌پوشان رعایت نکنند، ‌برخورد می‌کنیم

او در ادامه به عکس‌هایی اشاره می‌کند که برخی ملی‌پوشان در استرالیا انداخته‌اند: «صرف این‌که بازیکنان تیم‌ملی با هواداران عکس سلفی بیندازند و به ابراز احساسات آنها پاسخ بدهند،‌ مشکلی ندارد اما در برخی از این عکس‌ها نکاتی دیده می‌شود که برای ملی‌پوشان ایران که نماینده یک کشور در یک میدان بین‌المللی هستند، جالب نیست. بازیکنان تیم‌ملی باید مراقب باشند که از آنها به‌عنوان یک ابزار سیاسی استفاده نشود تا کسانی که با آنها به‌عنوان هوادار ایران عکس می‌گیرند،‌ بعدا از آن عکس علیه همین ملی‌پوشان استفاده کنند. بر این اساس نباید با هرکسی عکس بیندازند. اگر بازیکنان رعایت نکنند، مجبور هستیم با آنها برخورد کنیم.»

اتفاقات استرالیا را رصد می‌کنیم

رئیس کمیته اخلاق در پاسخ به این سوال که شما نماینده‌ای در استرالیا برای نظارت بر رفتار بازیکنان دارید،‌ خاطرنشان می‌کند: «ما نماینده‌ای به استرالیا اعزام نکردیم اما از طرق مختلف اتفاقاتی که در اطراف تیم‌ملی رخ می‌دهد را رصد می‌کنیم. البته نماینده حراست نیز همراه با تیم حضور دارد و اگر اتفاق خاصی رخ دهد،‌ سریعا آن‌را به ما انتقال خواهد داد،‌ اگرچه امیدوارم تمام اتفاقات پیرامون تیم‌ملی خوب باشد.»

پرونده افاضلی در جریان است

محمدزاده صحبت‌هایش را با اظهارنظر درباره پرونده‌هایی که هم اکنون در کمیته اخلاق جریان دارد، به پایان می‌برد: ‌ «این روزها سرمان در کمیته اخلاق فدراسیون بسیار شلوغ است و همین باعث شده تا دیرتر از آنچه که تصور می‌شود،‌ نتیجه پرونده‌هایی که باز می‌شود را اعلام کنیم. اتفاقات مختلفی در هفته‌های اخیر رخ داده که یکی از این اتفاقات که ناگوار هم بود،‌ پرونده زد و خورد در فدراسیون است. این ماجرا که یک پای آن هومن افاضلی بود،‌ درحال پیگیری است. »/شهروند

23 دی 1393